Українцям пропонують самостійно вираховувати інфляцію по

Українцям пропонують самостійно вираховувати інфляцію по "барометру"

1028
Укрінформ
В Офісі ефективного регулювання пропонують українцям самостійно вираховувати індекс інфляції за допомогою онлайн-інструмента - "інфляційного барометра".

Про це повідомив голова Офісу ефективного регулювання Олексій Гончарук.

"Ми створили робота — це онлайн-інструмент, який щодня збирає ціни з чотирьох найбільших мереж супермаркетів у різних регіонах України. Офіційно це називається інфляційним барометром. Так можна вирахувати індекс будь-якої страви чи продукту", - зазначив Гончарук.

На прикладі "індексу вареника" експерт продемонстрував, що ціни на цей продукт за останні три місяці зросли на 7% через сезонні фактори, що є природним процесом.

"Вареник – це спосіб привернути увагу до висновків нашої роботи. Він підходить, бо складається з 8 інгредієнтів, ціни на які змінюються. За останні три місяці вареник подорожчав на 7%, бо подорожчала картопля. Чому подорожчала? Бо взимку в Україні картопля не росте. Все просто, ніхто штучно цих цін не піднімає. Це і є основним меседжем: ми проти популізму", - зазначив Гончарук.

Читайте також: У Нацбанку повідомили про прискорення інфляції у січні до 14,1%

Очільник Офісу ефективного регулювання також продемонстрував за допомогою "інфляційного барометра", в якому регіоні України на сьогодні найвищий "індекс вареника".  

"Ми робили порівняння за принципом схід-захід-центр-південь-північ. Найдорожчим вареник вийшов у Києві, найдешевшим – у Львові. І не претендуємо на те, аби показати де найдешевше. Ми хочемо дати стільки інформації, щоб кожна людина, яка хоче зрозуміти цю тему, мала достатньо даних і зручні інструменти для цього розуміння", - зазначив він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-