Мін'юст створив робочу групу для стягнення 172 мільярдів штрафу з Газпрому

Мін'юст створив робочу групу для стягнення 172 мільярдів штрафу з Газпрому

4049
Укрінформ
Мін'юст створило робочу групу для стягнення 172 млрд грн штрафу з російського "Газпрому" в юрисдикціях, з якими Україна має договір про правову допомогу.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко у четвер на Щорічній українській інвестиційній конференції, розповідаючи про ініціативи уряду щодо захисту інвесторів від рейдерів, повідомляється на сторінці Мін'юсту в Facebook.

"Мін'юст створив робочу групу для стягнення 172 млрд грн штрафу з "Газпрому" в юрисдикціях, з якими Україна має договір про правову допомогу", - сказав Петренко.

Як повідомлялося, у 2016 року Антимонопольний комітет України ухвалив рішення накласти на російський Газпром штраф у сумі 85,9 млрд грн, або близько 3,2 млрд дол., через порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Газпром пройшов всі судові інстанції, однак суди залишили без розгляду скарги російської компанії.

Згодом АМКУ нарахував 100% пені на 85,9 млрд грн штрафу ПАТ "Газпром" у сумі 85,966 млрд грн.

У грудні 2016 року Господарський суд Києва задовольнив позов АМКУ щодо примусового стягнення штрафу і пені з Газпрому у сумі 172 млрд грн.

Читайте також: Україна виставить Газпрому рахунок за відмову продавати газ - Коболєв

Газпром оскаржив таке рішення у Київському апеляційному господарському суді, однак 22 лютого суд апеляційної інстанції відхилив скаргу російської компанії, а пізніше таке саме рішення ухвалив Вищий господарський суд України.

Як повідомлялося, Стокгольмський арбітражний суд 28 лютого задовольнив вимоги НАК "Нафтогаз України" щодо компенсації за недопоставлені Газпромом обсяги для транзиту і зобов'язав виплатити 4,63 млрд дол. Таким чином, за підсумками двох арбітражних проваджень Газпром винен Нафтогазу 2,56 млрд дол.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-