Енергоатом планує запустити сховище відпрацьованого ядерного палива у другій половині 2019 року

Енергоатом планує запустити сховище відпрацьованого ядерного палива у другій половині 2019 року

Укрінформ
ДП НАЕК "Енергоатом" планує завершити основні будівельні роботи та розпочати експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні вже в другій половині 2019 року.

Про це повідомив в інтерв'ю Укрінформу президент компанії Юрій Недашковський.

"Свою частину в Україні "Енергоатом" разом із підрядними організаціями планує завершити та ввести перший пусковий комплекс в експлуатацію в другій половині наступного року", - сказав керівник підприємства.

Він також поінформував, на якому етапі перебуває зараз проект побудови об'єкта.

"Минулого року ми отримали першу партію допоміжного обладнання. Вона розмитнена й зараз зберігається на одній із наших атомних станцій. Вже розроблені й виготовлені перші зразки основного обладнання, і команда "Енергоатому" зараз паралельно працює на заводах Holtec International у Пітсбурзі й Кемдені (США) та бере участь у заводських приймальних випробуваннях", - зазначив Недашковський.

Він також відзначив, що зараз завершені роботи в зоні відчуження Чорнобильської АЕС поблизу смт Буряківка, зокрема, з вертикального планування. "Знято родючий шар і розрівняно пісок, що дало змогу дуже серйозно покращити дозиметричну обстановку. Я особисто пройшовся 5,5 км з дозиметром, і радіоактивний фон там набагато менший, ніж у Києві", - підкреслив глава "Енергоатому".

Читайте також: Holtec хоче розмістити в Україні виробництво нових ядерних реакторів

Крім того, за його словами, розпочато роботи зі спорудження під'їзної залізничної колії із загальною довжиною 5,5 км, причому більше половини цієї колії вже встановлено. 

Президент НАЕК "Енергоатом" також повідомив, що вартість контракту з Holtec International становить $299 млн. "Інвестиційна складова цього контракту, там, де ми інвестували в розробку технологій, зразки, ліцензування становить $78 млн. Усе решта - це вартість контейнерів, які будуть поставлятися для пускових комплексів обсягом приблизно 20% від загальної потужності цього сховища", - сказав Недашковський.

Як повідомлялося, 9 листопада 2017 року офіційно розпочалося будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) у Чорнобильській зоні відчуження, яке, як очікують, буде здатне вмістити відходи із Хмельницької, Рівненської та Південноукраїнської АЕС та безпечно зберігати їх упродовж ста років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-