Holtec хоче розмістити в Україні виробництво нових ядерних реакторів

Holtec хоче розмістити в Україні виробництво нових ядерних реакторів

Укрінформ
Керівництво міжнародної компанії Holtec International наразі розглядає можливість розширення своїх виробничих потужностей на території України для виготовлення сучасних і більш перспективних малих модульних реакторів для АЕС.

Про це, як повідомляє власний кореспондент Укрінформу, розповів у середу посол України в США Валерій Чалий.

"Я можу зараз сказати, але поки обережно, що розглядається можливість спільного виробництва малих модульних реакторів в Україні", - зауважив дипломат після церемонії підписання в Вашингтоні між НАЕК "Енергоатом" і американською урядовою корпорацією OPIC угоди про страхування політичних ризиків на суму $250 млн.

Читайте також: США дали $250 мільйонів на будівництво ядерного сховища в Чорнобилі

За словами Чалого, президент Holtec International Кріс Сінгх, коли відкрив подібне підприємство у штаті Нью-Джерсі, під час особистої розмови зазначив, що розглядає можливість побудови такого заводу і в Україні.

"Президент Сінгх обрав, фактично, лише три місця у світі, де він хоче реалізувати свій проект – це Індія, звідки він родом, це Сполучені Штати, де зараз працює його компанія, і Україна", - зауважив український дипломат.

Читайте також: В АП обговорили співпрацю в енергетиці з президентом американської компанії Holtec

Як підкреслив Чалий, Україна "може стати виробником зовсім іншого технологічного рівня в майбутньому", і проект Holtec щодо будівництва заводу з виготовлення реакторів сприятиме цьому.

"Якщо говорити про перспективи, то йдеться про мільярди доларів, які Україна може отримати в майбутньому", - зазначив Чалий.

Малі модульні реактори SMR-160, на виробництві яких зараз робить акцент компанія Holtec International, вважаються перспективним напрямом у будівництві атомних електростанцій. Вони мають підвищений рівень безпеки за рахунок відсутності насосного, арматурного та іншого обладнання, що вимагає зовнішнього електроспоживання.

Читайте також: У зоні ЧАЕС почали будувати централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива

До того ж, реактори SMR-160 є маневреними й більш дешевими ніж реактори високої потужності, можуть споруджуватися на невеликих площах та не потребують підведення потужних ліній електропередач.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-