У зоні ЧАЕС почали будувати централізоване  сховище відпрацьованого ядерного палива

У зоні ЧАЕС почали будувати централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива

Фото
Укрінформ
У Чорнобильській зоні відчуження розпочалося будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива для тривалого зберігання палива з Рівненської, Южно-Української та Хмельницької АЕС, яке наразі вивозиться до Росії.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, урочиста церемонія символічного підняття першого кубометра землі на місці майбутнього ЦСВЯП відбулась 9 листопада поблизу селища Буряківка Київської області.

«Ми сьогодні розпочинаємо будівництво першого такого об’єкта за період незалежності, як Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива. Цей об’єкт – це мільярди коштів, які залишаться в українському бюджеті, це нові технологічні рішення і потужності, які ми матимемо в Україні для збереження відпрацьованого ядерного палива, це серйозні інвестиції в економіку України», - сказав на урочистій церемонії віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон.

Централізоване сховище – це автономна ядерна установка для тривалого – до 100 років – зберігання відпрацьованого ядерного палива, в якій буде використовуватися технологія поверхневого «сухого» зберігання із застосуванням двобар'єрної системи ізоляції палива від навколишнього середовища завдяки спеціально спроектованим інженерним системам контейнерного типу. Проектування, виготовлення та постачання цих систем забезпечить американська компанія Holtec International, а генеральним підрядником будівництва є компанія «Укрбудмонтаж». В цілому проектна місткість сховища – 458 контейнерів, які зможуть вмістити у собі понад 16 тис. відпрацьованих паливних збірок.

Офіційна церемонія початку будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива / Фото: Данііл Шамкін, Укрінформ

Читайте також: "Сонячний" парк на ЧАЕС: першу електростанцію запустять до кінця року

Перший пусковий комплекс централізованого сховища буде введено в експлуатацію в 2019 році. Як повідомив Кістіон, його вартість близько 500 млн. доларів. Це будуть власні кошти «Енергоатому» і залучені компанією під цей проект. «Термін окупності капітальних вкладень – не більше двох років», - підкреслив віце-прем’єр-міністр.

Як зазначив на церемонії міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, після розпаду СРСР Україна лишилася єдиною країною, яка не вирішила питання зберігання відпрацьованого ядерного палива. Його відправляли на тимчасове технологічне зберігання до Росії, щорічно сплачуючи за це 200 млн доларів.

«Це перший об’єкт, який розв'яже цю проблему, а зберігання відпрацьованого ядерного палива коштуватиме Україні в 2,5 рази дешевше» , - підкреслив Насалик.

Посол США в Україні Марі Йованович у свою чергу акцентувала увагу на тому, що Централізоване сховище – це стратегічний проект, оскільки він дасть змогу зменшити залежність від Росії і зекономити значні кошти.

«Сполучені Штати пишаються тим, що ми можемо допомогти Україні в цьому. Це ще одне свідчення міцних двосторонніх відносин між нашими країнами», - зазначила Йованович. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-