Кабмін утворить робочу групу для повернення акцій Укртелекому державі

Кабмін утворить робочу групу для повернення акцій Укртелекому державі

Укрінформ
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку повідомила про намір Кабінету міністрів створити міжвідомчу робочу групу з остаточного повернення державі пакета акцій Укртелекому.

Про це Укрінформу повідомили в прес-службі НКЦПФР за підсумками засідання комісії 8 лютого 2018 року.

"Ухвалено рішення щодо погодження проекту постанови Кабінету міністрів України "Про утворення міжвідомчої робочої групи з питань координації дій з повернення пакета акцій публічного акціонерного товариства "Укртелеком" у державну власність та подальшого забезпечення стабільної господарської діяльності товариства", - зазначили в НКЦПФР.

Остаточне рішення суду у справі повернення Укртелекому державі може бути винесене вже 20 лютого. На цю дату заплановане засідання Вищого господарського суду, який має поставити крапку в судовій суперечці щодо повернення акцій державі для подальшого зарахування їх на рахунки Фонду держмайна.

Як повідомляв Укрінформ, у рамках післяприватизаційного контролю Фонд державного майна зафіксував невиконання інвестиційних зобов’язань Укртелекомом, зокрема, внесення інвестицій у розмірі 450 млн доларів та побудову і передачу у власність держави лінії спецзв’язку.

Відповідно Фонд державного майна звернувся до суду з вимогою розірвати договір купівлі-продажу, повернути акції у власність держави та стягнути штрафні санкції у розмірі 80 млн доларів за невиконання інвестзобов'язань. Суд першої і другої інстанцій підтримав позицію фонду.

Приватизацію Укртелекому пов'язували з корпорацією СКМ, що контролюється олігархом Рінатом Ахметовим.

Проте наприкінці січня СКМ виступила із заявою, в якій укотре спростувала свою причетність до купівлі підприємства.

Читайте також: Укртелеком можуть остаточно повернути державі 20 лютого

Водночас, СКМ вперше назвала, хто, на її думку, може бути причетний до приватизації Укртелекому. Так, за твердженням холдингу Ахметова, кінцевим бенефіціаром компанії EPIC, яка приватизувала у 2011 році Укртелеком, був Валерій Хорошковський, який займав на той час пост глави СБУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-