Порошенко підписав закон про аудиторську діяльність за стандартами ЄС

Порошенко підписав закон про аудиторську діяльність за стандартами ЄС

3219
Ukrinform
Президент Петро Порошенко підписав закон, який передбачає гармонізацію національного законодавства у сфері аудиторської діяльності із законодавством Європейського Союзу.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Наголошується, що закон "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" визначає правові засади аудиту фінансової звітності, здійснення аудиторської діяльності в Україні, врегульовує відносини, що виникають при її здійсненні, та приводить норми національного законодавства у сфері аудиторської діяльності у відповідність із законодавством Європейського Союзу.

Як зауважили в АП, реалізація документа дасть змогу гармонізувати українське законодавство у сфері аудиту фінансової звітності й аудиторської діяльності із законодавством ЄС, сприятиме розвитку аудиторської діяльності в Україні, а також забезпечить поліпшення інвестиційної привабливості національної економіки.

Читайте також: САП просить для голови Держаудиту заставу в мільйон

Документ передбачає, зокрема, створення органу суспільного нагляду (складається з Ради нагляду за аудиторською діяльністю та Інспекції із забезпечення якості), який насамперед буде здійснювати контроль за якістю аудиторських послуг, що надаються підприємствам, які становлять суспільний інтерес.

Крім того, будуть підвищені вимоги до аудиторів, що надаватимуть послуги таким підприємствам, з метою позабюджетного фінансування діяльності із забезпечення якості аудиторських послуг запроваджуватиметься механізм фінансування діяльності органу суспільного нагляду та Аудиторської палати України, який передбачає сплату фіксованого внеску та змінної складової за договорами обов’язкового аудиту.

Законом також встановлюється новий порядок атестації аудиторів з метою забезпечення гарантій високого рівня їх знань; запроваджується механізм страхування професійної відповідальності аудиторів перед третіми особами.

Відповідно до норм закону пропонується створити Аудиторську палату України, як професійну самоврядну організацію, яка забезпечуватиме реалізацію значної частки функцій з регулювання професійної діяльності аудиторів. Також буде скорочено кількість реєстрів з п’яти до одного та створено єдиний реєстр аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності.

Закон набирає чинності з 1 січня 2018 року та вводиться в дію з 1 жовтня 2018 року, крім положення, що стосується змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке набирає чинності через 12 місяців з дня набрання чинності цим законом.

Як повідомлялося, Верховна Рада 21 грудня 2017 року ухвалила закон “Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність”. За відповідне рішення проголосували 229 народних депутатів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>