САП просить для голови Держаудиту заставу в мільйон

САП просить для голови Держаудиту заставу в мільйон

1198
Укрінформ
Солом'янський райсуд розпочав засідання з обрання запобіжного заходу голові Державної аудиторської служби Лідії Гавриловій.

Головуючим суддею є Олександр Бобровник, повідомляє кореспондент Укрінформу.

На початку засідання прокурор САП Андрій Кравець заявив клопотання про обрання для Гаврилової запобіжного заходу у вигляді застави розміром 1 млн грн. Прокурор також просить суд на час слідства відсторонити Гаврилову від виконання обов'язків голови Держаудитслужби.

Як повідомлялося, 23 січня детективи Національного антикорупційного бюро повідомили голові Держаудиту про підозру у незаконному збагаченні в розмірі близько 10 млн грн та декларуванні недостовірних даних.

Читайте також: Глава Держаудиту спростовує підозру НАБУ щодо активів на 10 мільйонів

За даними слідства, посадовець упродовж 2015-2017 років отримала у власність активи, законність підстав набуття яких не підтверджена доказами та вартість яких значно перевищує її законні доходи. Зокрема, йдеться про придбані об’єкти нерухомого майна в м.Києві (квартира, два паркомісця), позашляховик 2016 року випуску, дороговартісні меблі, техніку, золоті зливки та готівку у сумі 112,8 тис. дол. США та 8,5 тис євро, виявлену та вилучену детективами НАБУ під час обшуку квартири чиновниці.

Крім того, на переконання детективів бюро, посадовець внесла завідомо недостовірні відомості до щорічних е-декларацій за 2015 (понад 2,86 млн грн) та 2016 роки (понад 4,67 млн грн). Зокрема, вона вказала недостовірну вартість квартири у Києві, що їй належить, - 1,06 млн грн замість фактичних майже 2,74 млн грн. Також не відображені автівка та два паркомісця, власником яких є її колишній чоловік, із яким сімейні відносини фактично не припинено і відповідно до п.2 ч.1 ст.46 Закону України «Про запобігання корупції» зазначене майно мало бути відображене у щорічній декларації.

Розслідування цих фактів детективи НАБУ розпочали в січні 2017 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-