В НБУ вважають, що міграційні трудові процеси з України можуть посилитися

В НБУ вважають, що міграційні трудові процеси з України можуть посилитися

523
Ukrinform
Міграційні трудові процеси з України можуть посилитися в найближчі роки, зокрема, до Польщі.

Про це йдеться в щоквартальному «Інфляційному звіті» за січень 2018 року, повідомляє прес-служба НБУ

"Міграційні процеси можуть посилитися в найближчі роки, зокрема, до Польщі. Додатковим ризиком активізації трудової міграції з України є збільшення кількості студентів, що здобувають освіту за кордоном", - інформують в НБУ.

Зазначається, що найбільше українці виїжджали на заробітки до Польщі, Росії, Італії та Чехії. Причому в останні роки потоки українських мігрантів до Польщі суттєво зросли (на тлі зростання економіки Польщі, спрощення правил працевлаштування, надання низки переваг та можливостей для українців, що мали карту поляка, зрештою спрощення перетину кордону через введення безвізового режиму з країнами ЄС). Натомість міграція до Росії зменшилася, у тому числі через складні міждержавні відносини.

"В Україні в останні кілька років посилилася як внутрішня, так і зовнішня трудова міграція, що, серед інших чинників, було зумовлено військовою агресією, макроекономічною кризою та погіршенням добробуту домогосподарств, високим рівнем молодіжного безробіття", - пояснюють причини міграції в Нацбанку.

Читайте також: НБУ очікує на зниження інфляції у 2018-2020 роках

Зокрема, НБУ наводить дані Eurostat, відповідно до яких 87% дозволів на проживання, які українці отримали в ЄС в 2016 році, їм надала Польща. Крім того, за даними Міністерства сім’ї, праці та соціальної політики Польщі, 95% усіх дозволів на працевлаштування, виданих Польщею у першому півріччі 2017 року, отримали українські громадяни.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-