Суд Англії починає розгляд апеляції України щодо

Суд Англії починає розгляд апеляції України щодо "боргу Януковича"

Укрінформ
Апеляційний суд Англії у понеділок, 22 січня, почне розгляд скарги на рішення суду щодо спору з Росією стосовно боргу в 3 млрд дол., які уряд колишнього президента України Віктора Януковича позичив в останні місяці перебування при владі. 

Про це Економічній правді повідомили в прес-службі Міністерства фінансів.

Суд розглядатиме апеляцію протягом чотирьох-п’яти днів.

За даними ЕП, інтереси України представлятиме Алекс Гербі з міжнародної юридичної фірми "Квінн Емануель Ургухарт енд Саліван Ю.Кей Ел.Ел.Пі" за дорученням якого діятимуть королівські адвокати Банкім Сенкі, Саймон Ейтрілл та Бен Джефрі.

За результатами слухання Апеляційний суд з великою ймовірністю візьме час - близько шести місяців - на ухвалення рішення.

Читайте також: Данилюк: Моє завдання - щоб "гроші Януковича" не розчинилися

Як повідомлялося, у грудні 2013 року довірена особа The Law Debenture Trust Corporation p.l.с. звернулася із цим позовом проти України в інтересах Російської Федерації.

Україна виступає проти вимог Росії гасити борг, посилаючись, у тому числі, на те, що Росія здійснювала на Україну незаконний тиск. У березні 2017 року англійський суд першої інстанції дозволив розглядати справу у порядку спрощеного провадження.

Також cуд дійшов висновку, що Україна мала законну дієздатність укладати договори щодо облігацій, а політична частина аргументів України щодо примусу і тиску не можуть розглядатися в судовому порядку, тобто не можуть бути розглянуті англійським судом.

Після цього Україна звернулася за отриманням і отримала дозвіл на апеляційне оскарження усіх негативних висновків у рішенні суду першої інстанції.

Уряд Миколи Азарова отримав кредит на 3 млрд дол. в рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом України Віктором Януковичем у грудні 2013 року.

У 2015 році російська сторона зажадала повернення боргу, не прийнявши пропозиції щодо реструктуризації боргу. Українська влада відмовилася визнавати борг офіційним.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-