Рада ухвалила закон про приватизацію

Рада ухвалила закон про приватизацію

Оновлено
Укрінформ
Верховна Рада в четвер ухвалила закон "Про приватизацію державного майна".

Відповідний законопроект №7066 у другому читанні та в цілому підтримали 266 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Метою документа є суттєве удосконалення, спрощення і скорочення процедур приватизації для досягнення високих темпів приватизації, прозорості та відкритості приватизаційного процесу, залучення широкого кола інвесторів до придбання державної власності.

Згідно з документом, перелік об'єктів великої приватизації, що підлягають продажу, затверджується Кабінетом міністрів України за поданням Фонду державного майна України. Переліки об'єктів малої приватизації, що підлягають продажу, затверджуються Фондом державного майна України.

Документом встановлюються вимоги до проведення аукціонів об'єктів малої та великої приватизації. Для продажу об'єкта приватизації на аукціоні державними органами приватизації створюватиметься аукціонна комісія, яка розроблятиме умови продажу.

Об'єкти соціально-культурного призначення приватизуються із умовою щодо збереження профілю діяльності; об'єкти соціально-культурного призначення, які не функціонують більше трьох років або перебувають в аварійному стані, можуть бути перепрофільовані. 

Засідання Верховної Ради України / Фото: Шамкін Данііл. Укрінформ

Продаж об'єктів на аукціоні здійснюється за наявності не менше двох учасників аукціону та вважається таким, що відбувся, у разі здійснення на аукціоні не менше одного кроку аукціону. У разі, якщо для участі в аукціоні з продажу об'єкта приватизації подано заяву на участь в аукціоні від одного покупця, аукціон визнається таким, що не відбувся, а державний орган приватизації приймає рішення про приватизацію зазначеного об'єкта шляхом викупу безпосередньо такому покупцеві за запропонованою ним ціною, але не нижче стартової ціни. У разі якщо об'єкт, який пропонувався для продажу на аукціоні, не продано, державний орган приватизації приймає рішення про приватизацію такого об'єкта на аукціоні без умов або на аукціоні зі зниженням стартової ціни. 

Читайте також: Велика приватизація: Фонд держмайна готує до конкурсу 20 підприємств

У разі якщо об'єкт приватизації виставляється вперше на аукціон зі зниженням стартової ціни, то стартова ціна знижується аукціонною комісією на 25%. Якщо об'єкт приватизації виставляється на продаж на аукціон зі зниженням стартової ціни вдруге, то стартова ціна продажу знижується аукціонною комісією на 50%.

Нагадаємо, перше читання документ пройшов 9 листопада 2017 року. Ухвалення закону про приватизацію є однією з головних вимог МВФ для надання Україні наступного траншу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-