Хліб, олія і не тільки: Україна продала в ЄС агропродукції на $5,2 мільярда

Хліб, олія і не тільки: Україна продала в ЄС агропродукції на $5,2 мільярда

1078
Ukrinform
Зовнішньоторговельний обіг між Україною та країнами ЄС за підсумками січня-листопада 2017 року збільшився на 31,1%, або на $1,715 млрд, порівняно з аналогічним періодом 2016 року та становив $7,2 млрд.

При цьому експорт аграрної та харчової продукції з України до країн ЄС зріс порівняно з 2016 роком на 38,2%, або на $1,4 млрд, та становив $5,2 млрд, повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

При цьому вона підкреслила, що за весь 2016 рік український аграрний експорт до країн ЄС становив $4,2 млрд: "Ми раді зазначили, що Угода про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС працює, і це відбивається в конкретних цифрах зростання нашого двостороннього товарообігу в аграрній та харчовій сфері. Ми також сподіваємось, що даний позитивний тренд буде продовжено і надалі, враховуючи нашу активну роботу в галузі наближення українського законодавства до стандартів ЄС".

Заступник міністра повідомила, що найбільшими товарними групами, які Україна експортувала до ЄС за даний період, стали зернові ($1,4 млрд), олія ($1,3 млрд) та насіння олійних культур ($0,9 млрд).

Читайте також: Уряд удосконалює програми підтримки агросектору – Гройсман

"Поряд з цими традиційними продуктами експорту ми значно збільшили експорт такої продукції, як екстракти солодових, продукти з борошна, крупи (на $31,7 млн), хлібобулочні, кондитерські вироби (на $15,4 млн), масло вершкове (на $12,4 млн), казеїн (на $11,9 млн), шоколад та інші продукти з вмістом какао (на $7,9 млн) тощо", - зауважила Трофімцева.

За словами заступника міністра, ТОП-5 країн-покупців української аграрної продукції в ЄС за вказаний період стали: Нідерланди з часткою 18,4%, Іспанія – 14,4%, Польща – 13,3%, Італія – 11,8%, Німеччина – 10,3%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-