Найбільші ризики бюджету-2018 полягають у зашвидкому зростанні видатків - МВФ

Найбільші ризики бюджету-2018 полягають у зашвидкому зростанні видатків - МВФ

Укрінформ
Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман вважає, що найбільші ризики держбюджету-2018 полягають у зашвидкому зростанні видатків та уповільненні деяких реформ.

Про це Люнгман сказав у коментарі "Економічній правді". 

Він нагадав, що наразі МВФ має з Україною активну чотирирічну програму, термін якої добігає кінця у березні 2019 року.

"Програма робить особливий наголос на питаннях податково-бюджетного та фінансового секторів, а також на структурних реформах, що покликані поліпшити бізнес-середовище та подолати корупцію, пожвавити енергетичну та земельну реформи та наростити економічну ефективність шляхом реформування та приватизації держпідприємств", - сказав Люнгман.

"У нашому діалозі з владою ми сфокусовані, як і раніше, на успішному впровадженні чинної програми", - зазначив представник МВФ в Україні.

За його словами, важливо, щоби податково-бюджетна політика керувалася досягненням трьох цілей. Перша - скорочення боргу шляхом утримання фіскальних дефіцитів на низькому рівні. Друга - контроль поточних видатків, як-от фонду зарплати, пенсій та трансфертів підприємствам і домогосподарствам, з тим, щоби достатньо ресурсів скеровувалося на інвестиції в інфраструктуру та інші пріоритетні галузі. Третя - впровадження реформ для поліпшення податкової системи та якості державних послуг.

"Ризики, які ми бачимо, полягають у зашвидкому зростанні поточних видатків, темп збільшення яких суттєво перевищує номінальне зростання економіки, і в істотному уповільненні деяких реформ. В сукупності це шкодитиме конкурентоспроможності України, а врешті-решт загрожуватиме її борговій стійкості", - заявив Люнгман.

"Не менш важливо, щоб покладені в основу бюджету-2018 очікування були реалістичними. Фіскальний дефіцит не повинен перевищувати заплановану стелю, асигнування державних інвестицій реалізовувалось без посилення податкового навантаження", - підсумував він.

Читайте також: Україна може отримати більше коштів МВФ, ніж чекає Нацбанк

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 7 грудня ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект №7000 "Про Державний бюджет на 2018 рік". За відповідне рішення проголосували 273 народні депутати.

Документом передбачені такі макропоказники: зростання ВВП на рівні 3% за інфляції у 9%. Мінімальна заробітна платня має зрости на 16% - до 3723 грн. Доходи бюджету передбачені у сумі 913,613 млрд гривень, зокрема загального фонду 839,837 млрд гривень та спеціального фонду 73,776 млрд гривень. Видатки бюджету на наступний рік передбачено у сумі 988,634 млрд гривень, у тому числі по загальному фонду 906,65 млрд гривень та по спецфонду 81,984 млрд гривень. Курс долара закладений на рівні 29,3 грн.

Відомо, що Кабмін у бюджетній резолюції на три наступні роки прописав три сценарії економічного розвитку. Перший передбачає зростання ВВП на 3% у 2018 році, 3,6% - у 2019, 4% - у 2020. За умови активного впровадження економічних реформ, на думку уряду, може спрацювати більш оптимістичний сценарій - 5% зростання ВВП. У песимістичному сценарії прописано зростання ВВП в 1,2%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-