Бюджет за 2017 рік одержить на 137 мільярдів більше податків, ніж торік  - ДФС

Бюджет за 2017 рік одержить на 137 мільярдів більше податків, ніж торік - ДФС

823
Ukrinform
За підсумками 2017 року до загального фонду державного бюджету надійде 749,8 млрд грн, що на понад 137 млрд грн більше минулорічного показника збору платежів.

Про це розповів в.о. голови ДФС Мирослав Продан, повідомляє Державна фіскальна служба.

"Завдяки добровільності сплати податків суб’єктів господарювання, показник якої сьогодні складає 95%, зросли надходження до бюджетів. Так, зокрема, очікується, що за результатами року до загального фонду державного бюджету надійде 749,8 млрд грн, що на 0,8 млрд грн більше запланованого та на понад 137 млрд грн більше минулорічного показника збору платежів", - сказав очільник ДФС.

При цьому збільшення нарахувань відбулося виключно за рахунок детінізації економіки. Так, втричі зменшилась кількість платників, які декларували доходи на рівні видатків, і на 25% - кількість збиткових підприємств.

Також, за словами Продана, завдяки зростанню задекларованих сум податку на прибуток ДФС вдалося скоротити суми переплат. Так, з 20 млрд грн, які ДФС отримала у спадок з попередніх років, переплату з податку на прибуток скорочено до 14 млрд грн у ІV кварталі 2017 року.

«За рахунок нарахувань з податку на прибуток ми маємо можливість перекривати суми переплат попередніх періодів. Якщо така динаміка буде збережена й у наступному році, то до кінця 2018 року ми взагалі зведемо цю суму до нуля», – висловив прогноз Продан.

Читайте також: Цьогоріч платникам відшкодують ПДВ на 25 мільярдів більше, ніж торік - ДФС

Крім того, очікувана сума митних платежів, яка за підсумками 2017 року має надійти до загального фонду держбюджету, - 303,8 млрд грн, що на 68,5 млрд грн більше 2016 року. Так, зокрема, у грудні (станом на 19-е число) середньоденні надходження митних платежів складають майже 1,5 млрд гривень. Зростання показника у порівнянні з відповідним періодом минулого року складає 29,5%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-