У Ротшильдів назвали найбільше досягнення й найбільший провал українських реформ

У Ротшильдів назвали найбільше досягнення й найбільший провал українських реформ

Укрінформ
Україна значно просунулася в реформуванні своєї економіки, проте для повної модернізації потрібно ще кілька років.

Про це заявив директор банківського дому Rothschild в Києві Джованні Сальветті в інтерв'ю "Українській правді".

"Значно (просунулася в реформуванні - ред.), але для впровадження і реалізації ключових реформ, необхідних для повної модернізації економіки України, потрібно ще кілька років", - сказав Сальветті.

Серед основних успіхів українського уряду представник банківського дому Rothschild назвав реформи енергетичного сектору і Нафтогазу, а також - автоматичне і прозоре відшкодування ПДВ.

"Найбільш ефективні - це реформи енергетичного сектору і Нафтогазу. Вони, безумовно, були чутливими для населення, яке тепер змушене платити високі тарифи, але реформа була потрібна для забезпечення прозорості і модернізації у цьому секторі. Ця реформа ефективно знищила одну з традиційних і найбільш актуальних сфер корупції, яка була пов'язана з тіньовими схемами торгівлі газом. По-друге - автоматичне і прозоре відшкодування ПДВ відразу дозволило вирішити одну з найбільших головних проблем для експортерів, а також вбило, ймовірно, другу за величиною область корупції. Це два основні джерела корупції, які тепер нейтралізовані", - наголосив Сальветті.

Також, він відзначив, що очищення банківської системи було надзвичайно важливим, оскільки це - основа більшої прозорості банківського сектору і ключова умова розвитку економіки.

Крім того, великим досягненням для певних сфер державних закупівель стала система ProZorro. 

Сальветті також відзначив пенсійну реформу, яка нещодавно була прийнята українським парламентом.

Говорячи про перспективні реформи, представник банківського дому Rothschild назвав децентралізацію державного бюджету, яка може стати дуже ефективною для використання ресурсів та інвестицій у регіонах. 

Читайте також: Рішення ЄС про €600 мільйонів для України буде до кінця року – Мінгареллі

У той же час, найбільшим провалом українських реформ Сальветті назвав політичну боротьбу і використання популізму деякими політичними силами. 

"Така драматична ситуація, яка останніми роками спостерігається в Україні, спрямована на здобуття популярності, а не на вирішення нагальних проблем. Реалізація радикальних реформ вимагає високого рівня відповідальності і єднання між політичними силами, якщо вони дійсно опікуються майбутнім своєї країни", - наголосив він.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-