Ліки від провідних виробників стануть в Україні доступнішими - угоди ПРООН

Ліки від провідних виробників стануть в Україні доступнішими - угоди ПРООН

1107
Укрінформ
Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні оголосила про підписання чотирьох довгострокових (рамкових) угод з виробниками ліків. Ця практика дає можливість знизити ціни на препарати.

Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я

“Довгострокові угоди з виробниками - це світова практика, яку використовують в ЄС, США, в системі закупівель ООН та більшості розвинених країн світу. Укладення цих угод дозволить додатково отримати нашій державі знижку на препарати до 20% і забезпечити їх постійну наявність в лікарнях для пацієнтів", - зазначила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

Усього було підписано угоди з 4 міжнародними виробниками на постачання 11 препаратів. Це препарати для терапії таких рідкісних хвороб, як розсіяний склероз, хвороба Гоше, мукополісахаридоз, муковісцидоз, інші орфанні метаболічні захворювання, гемофілія та для зупинки кровотечі.

Угоди були підписані з Teva Pharmaceuticals Industries Ltd. (Ізраїль), компаніями групи Pfizer (Нідерланди), Novo Nordisk (Данія) і Sanofi Genzyme (підрозділ компанії Sanofi, Франція). Перші ліки за договорами будуть доставлені в Україну протягом двох тижнів.

Читайте також: Індуси везли в Україну чотири чемодани контрабандних ліків

У міністерстві зазначили, що процес виробництва препаратів зазвичай складає від 3 до 6 місяців. Саме тому, через відсутність довгострокового планування, Україна досить часто купувала залишки препаратів на складах дистриб`юторів, що значно підвищувало ціну, або до 6 місяців очікувала поки препарати будуть вироблені для країни після того, як компанія вигравала тендер.

Угоди, укладені ПРООН, встановлюють рамки, які дозволяють замовляти ліки одразу після ухвалення постанови Кабінету міністрів та підписання відповідної угоди між МОЗ та ПРООН. Угоди з виробниками підписуються на один рік, але можуть бути продовжені на додатковий період до 2 років. Всі підписані ПРООН угоди з виробниками можуть бути пізніше передані агенції, що здійснюватиме державні закупівлі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-