Цьогоріч Нафтогаз закупив на 14% газу більше: в пріоритеті - український

Цьогоріч Нафтогаз закупив на 14% газу більше: в пріоритеті - український

712
Ukrinform
НАК «Нафтогаз України» за січень-жовтень 2017 року закупила 19,0 млрд кубометрів газу, що на 14% більше, ніж за 10 місяців попереднього року. У жовтні «Нафтогаз» закупив 1,5 млрд куб. м газу.

Про це повідомляє Департамент з корпоративних комунікацій НАК «Нафтогаз України»

«За 10 місяців 2017 року НАК «Нафтогаз України» закупила 19,0 млрд куб. м газу, що на 2,4 млрд куб. м (14%) більше, ніж за 10 місяців попереднього року», - йдеться в повідомленні.

У структурі закуплених цього року обсягів газу частка імпорту склала 40%, газу, закупленого у ПАТ «Укргазвидобування», – 60%.

У жовтні 2017 року Нафтогаз закупив 1,5 млрд куб. м газу, в тому числі 1,1 млрд куб. м газу – у Укргазвидобування, 0,4 млрд куб. м імпортовано з європейського напряму.

Поставки імпортованого газу в Україну з боку Російської Федерації як у 2016, так і у 2017 році не здійснювались, всі обсяги газу надходили з європейського напряму.

За 10 місяців 2017 року Нафтогаз імпортував з європейського ринку 7,5 млрд куб. м газу, що на 1,7 млрд куб. м (29%) більше, ніж за аналогічний період попереднього року. У цьому році Нафтогаз закупав газ у 13 європейських постачальників. Жодна з цих компаній не поставила більше, ніж 30% обсягу імпортованого газу.

Читайте також: Гройсману презентували проект з буріння газових свердловин на 47 мільйонів євро

За 10 місяців 2017 року Нафтогаз закупив у Укргазвидобування 11,5 млрд куб. м газу, за 10 місяців 2016 року – 10,8 млрд куб. м газу. Нафтогаз закупає у Укргазвидобування весь товарний газ (крім обсягів виробничо-технологічних витрат та тих, що використовуються для забезпечення власних потреб, пов’язаних з видобутком, підготовкою до транспортування та транспортуванням газу, а також для виробництва скрапленого нафтового газу та стабільного бензину).

Закуплений у Укргазвидобування газ у повному обсязі використовується для забезпечення потреб побутових споживачів, релігійних організацій та виробників теплової енергії для виробництва гарячої води для населення та релігійних організацій. Решту потреб цих категорій споживачів, яка не покривається газом власного видобутку, Нафтогаз забезпечує за рахунок імпортованого газу. Компанія не постачає газ безпосередньо населенню. Натомість, закуплений Нафтогазом ресурс перепродають регіональні газопостачальні компанії (газзбути) згідно постанови КМУ від 22 березня 2017 №187.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-