Порошенко про економіку: Прогноз – оптимістичний

Порошенко про економіку: Прогноз – оптимістичний

Укрінформ
Президент України Петро Порошенко заявляє, що судова реформа повинна довершити всю систему боротьби з корупцією.

Про це він сказав під час виступу на конференції "Посилення потенціалу зростання України: перспективи майбутнього покоління", яка була організована компанією McKinsey & Company з нагоди 15-річчя діяльності в Україні, повідомили у прес-службі глави держави.

"Президент окреслив найближчі пріоритети для продовження реформ в Україні. Він наголосив, що судова реформа повинна довершити всю систему боротьби з корупцією", - йдеться в повідомленні.

Також, за словами глави держави, із впровадженням пенсійної реформи представлено нову систему, яка дозволить людям отримувати справедливу пенсію. Президент наголосив і на важливості проведення медичної реформи, яка, в тому числі, дозволить підвищити рівень та покращити якість медичних послуг на селі.

Крім того, глава держави підкреслив, що влада готова відновити приватизацію.

Порошенко представив основні досягнення України на шляху реформ. Зокрема, він відзначив досягнення макроекономічної стабільності та тенденцію до зростання: за 6 місяців 2017 року реальний ВВП збільшився на 2,5%; інфляція становила лише 10,2% за 9 місяців 2017 року; будівництво збільшується на 25,4% за 8 місяців 2017 року. Крім того, міжнародна торгівля зросла на 25% товарообігу за 9 місяців поточного року, з ЄС – на 31%; відбулось зростання роздрібної торгівлі за 9 місяців 2017 року і становить 8,8%; зростання капітальних вкладень за 6 місяців 2017 року становить 22,5%.

За словами Президента, міжнародні резерви Національного банку в жовтні 2017 року становили майже $18,5 млрд.

"Прогноз оптимістичний. Очікується, що ріст ВВП досягне 2% в 2017 році та 3,2% у 2018 році за прогнозом МВФ. Це також супроводжується відновленням довіри споживачів та інвесторів та поступовим відновленням фінансового сектора", - зауважив Президент.

Глава держави також підкреслив, що значно поліпшилася ситуація у питанні енергетичної безпеки України.

"У листопаді буде 2 роки, як ми не купуємо російський газ. Ми прийняли цілий ряд нових законів у сфері енергетики для реформування енергетичних ринків та перебудували її відповідно до європейських стандартів, включаючи важливі закони в сфері енергоефективності", - сказав Порошенко.

Крім того, за його словами, урядовою енергетичною стратегією України на період до 2035 року передбачається двократне зниження рівня енергоємності національної економіки, енергетична безпека, перехід до енергоефективного споживання із впровадженням інноваційних технологій відповідно до практики ЄС.

Читайте також: ЄБРР підтвердив стабільне зростання ВВП України

За словами Порошенка, бізнес-структури визнають зусилля української влади із впровадження реформ. Він зазначив, що нещодавнє дослідження, проведене Institutional Investor із опитуванням менеджерів інвестиційних компаній, показало, що Україна є першою у списку подорожей протягом наступних 12 місяців для поточних та потенційних інвесторів. Крім того, міжнародне рейтингове агентство Moody's покращує свій прогноз щодо України зі стабільного до позитивного, посилаючись на "досягнення України в проведенні структурних реформ".

Як зазначається в повідомленні, в обговоренні майбутнього України на конференції взяли участь посли іноземних країн, члени українського уряду, представники міжнародних фінансових організацій, керівники міжнародних компаній, інші партнери, клієнти та друзі компанії McKinsey.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-