Польські журналісти з’ясували, як Європою “гуляє” вугілля з “Л/ДНР”

Польські журналісти з’ясували, як Європою “гуляє” вугілля з “Л/ДНР”

Укрінформ
Вугілля типу антрацит з окупованих регіонів Донбасу потрапляє в кілька країн ЄС.

Про це йдеться в розслідуванні журналістів польського видання Dziennik Gazeta Prawna.

“Ми знаємо, що вугілля потрапляє принаймні до п'яти країн ЄС, зокрема Австрії та Італії. Це важливо, оскільки відсутність експорту товарів з так званих “республік” донецького регіону була аргументом для Єврокомісії, щоб не накладати ембарго на торгівлю з цими регіонами”, - зазначає видання.

На запит видання, чи постачання вугілля з ОРДЛО до ЄС можна вважати порушенням режиму санкцій, в Єврокомісії не відповіли.

Читайте також: Україна ввела санкції проти великого постачальника антрациту з РФ

Журналісти газети наводять приклади продажу антрациту з окупованих території до країн ЄС. Зокрема, австрійська компанія Carbones прямо інформує на своїй сторінці, що продає “український атрацит”, а значить він походить з “ДНР” та “ЛНР”, оскільки на підконтрольній території України його не добувають. Представник цієї компанії визнав, що вони продають антрацит до Польщі. Ця компанія пов'язана з польською компанією TD Anthracite, яку в 2013 році заснували четверо українців. Однак після того, як у березні 2017 року українська влада заборонила будь-які торговельні контакти з “ДНР” та “ЛНР”, двоє з цих українців нібито продали свої акції. Одним із них був Ігор Лизов, який донедавна був керівником ГО “Донецька республіка” у місті Шахтарськ.

Компанія TD Anthracite з 2013 по 2015 роки збільшила свої обороти в 125 разів - з 217 тис. злотих до 27 млн злотих (7,5 млн дол.). За даними "Российских железных дорог", в 2015 році ця компанія імпортувала до Польщі 6,5 тис.т антрациту. Антрацит ця компанія продає також і до Чехії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-