Україна пропонує Канаді спільно будувати літаки та освоювати космос

Україна пропонує Канаді спільно будувати літаки та освоювати космос

2341
Ukrinform
Україна запропонувала Канаді об’єднати зусилля для реалізації проектів в аерокосмічній галузі, літакобудуванні, створенні супутників та стартової платформи для космічних запусків.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час виступу на канадсько-українському круглому столі з питань співпраці в аерокосмічній сфері в Монреалі, повідомляє Урядовий портал.

Гройсман підкреслив, що Україна має гарні авіаційні та космічні традиції, які варто зберігати та примножувати. Разом з тим, розвивати таку технологічну галузь самостійно – вкрай важко, особливо в умовах гібридної війни і фактичної втрати донедавна традиційних для України авіаринків. Саме тому, Україна зацікавлена в партнерстві.

«Між Україною та Канадою є великі можливості, які ми можемо використовувати в аерокосмічній сфері. Україна є космічною державою, ми маємо прекрасний досвід, науку, яка може бути дуже корисною на даному етапі поєднання нашої співпраці, - сказав Глава Уряду. - Наш досвід в поєднанні з досвідом канадських партнерів може дати результат. Ми можемо розпочати нову сторінку побудови наших відносин, і хочемо виступати надійними партнерами».

Читайте також: Канадська провінція Онтаріо зацікавлена у розвитку торгівлі з Україною

Глава Уряду підкреслив, що спектр можливих напрямів співпраці в аерокосмічній галузі – великий: від освоєння Арктичного регіону Канади, виробництва літаків та авіаційних симуляторів до мирного дослідження космосу, розвитку космічної науки.

«Уряд готовий на прийняття всіх рішень і створення всіх умов для якісної стабільної стратегічної співпраці. Ми готові гарантувати все те, що буде сприяти такому успіху», - сказав Гройсман.

Читайте також: Український експорт до Канади розширився на 154 позиції

Нагадаємо: наразі Україна та Канада обговорюють низку спільних проектів. Зокрема, щодо будівництва літака Ан-132 (двигуни до нього поставляє "Pratt & Whitney Canada"), а також створення стартового комплексу для космічних запусків у канадській провінції Нова Скотія.

Фото: kmu.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>