Укрзалізниця спростовує надання переваг великим компаніям у забезпеченні вагонами

Укрзалізниця спростовує надання переваг великим компаніям у забезпеченні вагонами

947
Ukrinform
Укрзалізниця не надає переваг у забезпеченні вантажними вагонами великим компаніям перед іншими учасниками ринку. Про це свідчать обсяги перевезення вантажів у напіввагонах. 

Про це повідомляє прес-служба транспортного відомства.

"У напіввагонах в експортному, імпортному та внутрішньому сполученні за 9 місяців 2017 року перевезено 154,8 млн тонн вантажів, із яких у вагонах власності ПАТ «Укрзалізниця» – 44,1 млн тонн (28,5%), а у вагонах інших власників 110,6 млн тонн (71,5%). Перевезення із заводів найбільших промислових груп склало 52,9% загального обсягу – 81,9 млн тонн, в т.ч. у напіввагонах власності ПАТ «Укрзалізниця» 14,2 млн тонн (17,3% від перевезень найбільшими компаніями). Перевезення інших вантажовласників: 72,9 млн тонн (47,1% загального обсягу), в т.ч. у напіввагонах власності ПАТ «Укрзалізниця» –  29,9 млн тонн (41% від перевезень інших вантажовласників)", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Укрзалізниця планує поліпшити житлові умови та підвищити зарплату своїм працівникам

Найбільші промислові групи, обсяг перевезень яких складає більше половини загального обсягу перевезень, в своїй структурі перевезень здійснюють майже в 2,4 раза менше перевезень у напіввагонах власності ПАТ «Укрзалізниця», ніж всі інші учасники ринку, та, відповідно, значно менше перевезень у напіввагонах власності ПАТ «Укрзалізниця» у порівнянні з середнім показником по ринку. Великі компанії перевозять вантажі в рухомому складі, який належить їм, або мають довгострокові договірні відносини з приватними вагонними операторами.

"На відміну від приватних операторів, ПАТ «Укрзалізниця» має забезпечувати всіх споживачів залізничних послуг незалежно від рентабельності перевезень. При цьому приватні оператори не бажають перевозити низьковартісні вантажі з низькою рентабельністю перевезень, тому частка перевезень цих вантажів у вагонах власності ПАТ «Укрзалізниця» переважає, наприклад, будівельні матеріали (53,3%), лісні вантажі (95,5%) та сіль (89,3%)", - зазначили у транспортному відомстві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>