Запаси нафти й нафтопродуктів мінімізують політичний тиск Росії - експерт

Запаси нафти й нафтопродуктів мінімізують політичний тиск Росії - експерт

965
Ukrinform
Створення мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів стане однією з передумов для забезпечення енергетичної безпеки держави.

Про це в ході круглого столу сказав директор спеціальних проектів науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев, повідомляє кореспондент агентства.

"Якщо проаналізувати постачання нафти і нафтопродуктів в Україну, виявиться, що вони надходять з Росії в тому обсязі, який є критичним для енергетичної безпеки держави. У будь-який час, здійснивши політичний тиск, РФ може заблокувати значні обсяги поставок. Тому створення запасів нафти і нафтопродуктів треба розпочинати якомога швидше", - висловив думку Рябцев.

Він нагадав, що гранична дата для створення в Україні мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів - 2023 рік.

Читайте також: Податкова міліція вилучила підробленого пального на понад 6,5 мільйона

Водночас віце-президент ВАТ "Концерн Галнафтогаз" із комерційних питань Юрій Кучабський заявив, що бізнес готовий нести витрати, пов'язані зі створенням запасів нафти і нафтопродуктів, але хоче гарантій. Адже створення мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів в Україні вимагатиме від бізнесу понести додаткові витрати.

"Яка б модель не була вибрана, внаслідок того, що це є досить дороге задоволення - створення таких резервів - це виллється у податок. Це буде або прямий податок з нафтопродуктів, або доведеться платити за поставки, але це буде. Як бізнес, будь-який податок ми сприймаємо негативно. Але ми розуміємо, що це треба зробити, цим шляхом пройшли усі країни ЄС", - сказав Кучабський.

Він наголосив, що процес визначення моделі створення мінімальних запасів відбувається публічно та із залученням бізнесу. 

"Я досить оптимістично переконаний, що модель, яка не буде працювати, не з'явиться", - висловив думку Кучабський.

Представник Галнафтогазу додав, що оскільки для бізнесу виникають додаткові витрати, у результаті імплементації моделі не має бути спотворена конкуренція на ринку.

"Щоб не вийшло так, що одні компанії платять, а інші - ні", - підкреслив Кучабський.

Він також додав, що модель зі створення мінімальних запасів має існувати не для вирівнювання цін, а для забезпечення країни в моменти, коли здійснити поставки неможливо фізично.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>