Омелян обіцяє розгляд роботи Укрзалізниці на засіданні РНБО

Омелян обіцяє розгляд роботи Укрзалізниці на засіданні РНБО

Укрінформ
Гальмування робіт з ремонту автодоріг та нездатність забезпечити перевезення вантажів "Укрзалізницею" стануть предметом розгляду на РНБО або на Національній Раді реформ.

Про це зазначив, відповідаючи на питання кореспондента Укрінформу, міністр інфраструктури Володимир Омелян.

"Для нас це велика біда, і ми обговорювали з Президентом те, що "Укрзалізниця" не здатна забезпечити перевезення по Україні. А це стосується не тільки дорожніх робіт, це стосується і експорту українських компаній, це стосується транзиту українською територією. Ми маємо постійні зриви планів як приватних, так і державних компаній. Це призводить до зменшення надходжень у державний бюджет, ми втрачаємо робочі місця, втрачаємо конкурентоздатність і вдома, і на світовому ринку", - зазначив Омелян.

За його словами, він поінформував Президента про заходи, яких необхідно вжити, щоб різко змінити ситуацію, виправити її на краще. Омелян запевнив, що вже найближчим часом її розглянуть або на засіданні РНБО, або на Раді Реформ.

"Укрзалізниця" – це величезна компанія, яка напряму впливає на економіку України, у неї шалені ресурси, які зараз або безжально розкрадаються, або через безгосподарність і невміння управляти фактично марнуються і "йдуть у пісок", - сказав Омелян.

Читайте також: Укрзалізниця відповіла Москалю: не можна віддати всі вагони тільки Закарпаттю

Під час робочої поїздки на Львівщину міністр інфраструктури Володимир Омелян оглянув відрізки доріг Миколаїв-Жидачів-Калуш та Східниця-Пісочне, де проводиться капітальний ремонт за рахунок митного експерименту. Як скаржилися ремонтники, роботи гальмуються через те, що "Укрзалізниця" не може забезпечити довезення сипучих матеріалів, необхідних для цього.

Як повідомляв Укрінформ, 12 жовтня голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль заявив, що дорожні фірми на Закарпатті, у тому числі дуже потужні закордонні компанії, які цього року заїхали в область, змушені призупиняти роботи, оскільки Укрзалізниця начебто не дає вагонів для доставлення витратних матеріалів з інших областей України.

Коментуючи заяву Москаля, в Укрзалізниці зазначили, що УЗ намагається рівномірно забезпечити усіх вантажовідправників рухомим складом і не робить суб'єктивних преференцій окремим регіонам.

"Зважаючи на парк піввагонів, ПАТ "Укрзалізниця" робить все можливе для рівномірного забезпечення вантажовідправників рухомим складом. Окрім того, програма щодо відновлення автомобільних доріг триває і в інших областях держави. Тому пріоритет у забезпеченні рухомим складом, приміром, тільки Закарпатській області може призвести до зриву виконання загальнодержавної програми ремонту доріг в інших регіонах", - йдеться у повідомленні прес-служби УЗ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-