Посольство Польщі прокоментувало статтю про вугілля з окупованого Донбасу

Посольство Польщі прокоментувало статтю про вугілля з окупованого Донбасу

Укрінформ
Співпраця польських суб'єктів господарювання, зокрема імпорт товарів, що походять з території України, яку контролюють сепаратисти, повинен відбуватися відповідно до українського законодавства.

Про це йдеться у листі-відповіді посольства Польщі в Україні кореспонденту Укрінформу з приводу статті у виданні Dziennik Gazeta Prawna про напівлегальне постачання антрациту з ОРДЛО до Польщі.

"Щодо останніх публікацій про імпорт антрациту зі сходу України МЗС Республіки Польща насамперед наголошує, що Польща незмінно стоїть на позиціях поваги до територіальної цілісності України та не визнає сепаратистських "народних республік" в Донецькій і Луганській областях. Кожний вид діяльності, співпраці з особами й суб'єктами на названих територіях має відбуватися за згодою та з відома української держави, тому будь-які форми співпраці польських суб'єктів господарювання, в тому числі імпорт товарів, що походять з території, яку контролюють сепаратисти, повинен відбуватися відповідно до українського законодавства", - йдеться у листі.

У посольстві наголосили, що своїми діями Польща багато разів доводила, що є найнадійнішим прихильником України в Європейському Союзі. Багато разів Польща голосувала за накладення санкцій на Росію, яка незаконно анексувала частину території України. "Одночасно зі свого боку ми серйозно сприймаємо усі повідомлення стосовно нелегальної торгівлі товарами, які походять з територій, тимчасово не контрольованих українською владою", - наголошуються у повідомленні.

Читайте також: Польський міністр не бачить проблеми з вугіллям ОРДЛО

У посольстві нагадали, що в 2014 році Євросоюз через анексію Росією Криму та активну участь РФ у конфлікті на Донбасі ввів санкції, які охоплюють: персональні обмеження (заборона в'їзду), фінансові (замороження фондів, інвестиційні обмеження) та обмеження обігу товарів (ввезення і вивезення). Режим міжнародних санкцій у зазначеному обсязі регулюється окремими розпорядженнями Ради ЄС. Різні розпорядження стосуються України, Криму і Севастополя та Російської Федерації й напряму застосовуються всіма державами-членами ЄС.

У посольстві підкреслили, що обмеження поширюються на осіб, відповідальних за привласнення українських державних коштів або порушення прав людини в Україні, а також відповідальних за дії, спрямовані проти територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України, таким чином вони охоплюють осіб і фірми самопроголошених "республік" з Донбасу. Перелік суб'єктів господарювання, на які поширюються обмеження, охоплює понад 200 фізичних і юридичних осіб, зокрема осіб, які є депутатами Державної думи РФ від Криму і Севастополя, а також особи і фірми самопроголошених "республік" з Донбасу.

У посольстві також наголосили, що Міністерство закордонних справ Польщі не є компетентним у сфері низки питань, порушених в статті видання Dziennik Gazeta Prawna на тему імпорту до Польщі антрациту зі сходу України.

"З метою одержання повної інформації пропонуємо звертатися до польського Міністерства розвитку, Міністерства енергетики та Національної податкової адміністрації", - зазначається у листі.

Як інформувало агентство, у статті в польській газеті зазначається, що прибутки від напівлегального постачання антрациту з ОРДЛО отримує, зокрема, так званий лідер терористичної організації "ЛНР" Ігор Плотницький.

Перебуваючи 4 жовтня у Варшаві, міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик висловив сподівання, що польська влада відреагує на цю ситуацію, оскільки постачання вугілля з ОРДЛО виглядає "не по-партнерськи" по відношенню до України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-