Експерт: Інвестування в агросектор України зростає другий рік

Експерт: Інвестування в агросектор України зростає другий рік

Укрінформ
Тенденція зростання інвестицій в аграрний сектор економіки України, що намітилася минулого року, зберігалася й у І півріччі 2017 року.

Про це Укрінформу повідомила прес-служба Інституту аграрної економіки. 

"За даними Державної служби статистики України, у січні - червні 2017 року загальний обсяг капітальних інвестицій, освоєних в агропродовольчому секторі економіки, склав у фактичних цінах 32,6 млрд грн. Це в 1,4 раза перевищує показник аналогічного періоду 2016 року", - поінформувала старший науковий співробітник відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Вероніка Гарбар.

За її словами, переважна частка цих інвестицій - 75,7% - спрямовується у сільське господарство, мисливство та надання пов'язаних із ними послуг. У січні-червні 2017 року капітальні інвестиції у ці галузі зросли в 1,5 рази проти І півріччя минулого року і становили 24,7 млрд грн.

Капітальні інвестиції, освоєні в довгострокові біологічні активи рослинництва та тваринництва, за шість місяців цього року збільшилися до 1607,3 млн грн, перевищивши показник відповідного періоду минулого року в 1,2 раза.

Читайте також: Мінагро: Україна може опікуватись продовольчою безпекою Кенії

У виробництві харчових продуктів капітальні інвестиції збільшилися на 12,2% і склали 7641,0 млн грн.

"На 1 гривню капітальних інвестицій у виробництво харчових продуктів і тютюнових виробів у січні-червні 2017 року припадало 3,23 грн інвестицій у сільське господарство, мисливство та надання пов'язаних із ними послуг. Це свідчить, що у першому півріччі 2017 року зберігається тенденція пріоритетності сільського господарства над харчовою промисловістю", - наголосила Вероніка Гарбар.

Хоча темпи приросту капітальних інвестицій у сільське господарство України у першому півріччі 2017 року залишаються високими, вони зменшилися проти відповідного періоду минулого року на 31,7 в.п. Це пов'язано із фазою циклу Саймона Кузнеця: протягом наступних років темпи приростів інвестицій у сільське господарство будуть поступово сповільнюватися, тоді як капітальні вкладення у харчову промисловість почнуть потроху зростати, підсумувала науковець.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-