З 1 жовтня набудуть чинності автономні торгові преференції ЄС для України

З 1 жовтня набудуть чинності автономні торгові преференції ЄС для України

720
Ukrinform
З 1 жовтня 2017 року набудуть чинності автономні торгові преференції Європейського Союзу для України.

Про це йдеться у спільній заяві комісара Європейської Комісії Сесілії Мальмстрьом та заступника міністра економічного розвитку та торгівлі - Торгового представника України Наталії Микольської, повідомляє Урядовий портал.

"Це хороша новина для українських експортерів. Декілька важливих сільськогосподарських та промислових товарів тепер матимуть кращий доступ на ринок ЄС, оскільки їх можна експортувати без застосування мита. Це є важливою ознакою триваючої, відчутної економічної та політичної підтримки ЄС для українського народу, держави та її реформ", - зазначається в заяві.

Так, Регламент ЄС щодо автономних торговельних преференцій збільшить обсяги сільськогосподарської продукції, яку Україна може експортувати до ЄС згідно з Угодою про асоціацію, не сплачуючи митні збори. Це також прискорить ліквідацію ввізних мит ЄС на певні промислові товари, як це передбачено Угодою про асоціацію.

З точки зору сільськогосподарської продукції, Україна зможе безмитно експортувати до ЄС більші обсяги пшениці, кукурудзи, ячменю, вівса та ячмінних крупи та гранул. Ця пропозиція створює можливості експорту без застосування мита більших обсягів перероблених помідорів, натурального меду та виноградних соків до ЄС. Такі торгові преференції також сприятимуть розвитку галузей промисловості, наприклад, нададуть переваги українським виробникам взуття, мінеральних добрив, алюмінієвих виробів та побутової електроніки.

Читайте також: Держспоживслужба: Українське молоко може експортуватись до Японії

За даними Євростату, у першій половині 2017 року торгівля товарами між ЄС та Україною зросла на 23%, а ЄС, у свою чергу, продовжує зміцнювати свій статус найбільшого торговельного партнера України. У цілому, на Європейський Союз припадає близько 40% загального обсягу експорту України, і ми переконані, що це додаткове відкриття можливостей торгівлі створить ще один стимул для зміцнення потужних торговельних зв’язків між ЄС та Україною та підтримуватиме подальшу експансію українського експорту до ЄС, з урахуванням торговельних обмежень, встановлених Росією.

Нагадаємо, додаткова лібералізація для експорту ячменю, пшениці та кукурудзи почне застосовуватися з 1 січня 2018 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>