Коболєв: Відставка наглядової ради може

Коболєв: Відставка наглядової ради може "відрізати" Нафтогаз від міжнародних кредитів

Укрінформ
Відставка членів наглядової ради може призвести до того, що НАК "Нафтогаз України" втратить доступ до кредитних коштів від міжнародних фінансових установ.

Про це на прес-конференції у середу заявив голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Основними ризиками, на нашу думку, є нездатність Нафтогазу, а, можливо, і уряду залучати кошти від міжнародних банків. Друге - події можуть мати суттєвий негативний вплив на плани компанії та уряду щодо відокремлення оператора ГТС з метою збереження транзитної долі країни. І третім потенційним ризиком є вплив на обсяги видобутку газу у майбутньому, це ставить програму 20/20 під загрозу", - сказав Коболєв.

Голова НАК пояснив, що призупинення співпраці з ЄБРР призведе до втрати доступу до дешевого кредитного ресурсу на суму $300 млн з боку самого ЄБРР та ще $500 млн з боку Світового банку.

За його словами, без нової наглядової ради операційні рішення ухвалюватимуться урядом, що веде до загрози політичного втручання у роботу НАК. Водночас, на думку Коболєва, наразі не можна швидко переобрати наглядову раду - без наділення її реальними повноваженнями це не матиме сенсу.

"Я хотів би застерегти від цього. Хороші речі швидко не робляться. Дуже важливо, щоб наступна наглядова рада (чи будь-яка інша) мала б реальні повноваження. Просто переобрання питання не вирішить", - сказав Коболєв.

Читайте також: Останні незалежні директори Нафтогазу вийшли зі складу наглядової ради

Як повідомлялося, напередодні два незалежні члени наглядової ради "Нафтогазу" вирішили піти у відставку. Ще раніше звільнилася залежний член - представник держави Юлія Ковалів. А 5 вересня про відставку заявив Чарльз Проктор. Незалежні члени Пол Ворвік та Маркус Річардс своє рішення про відставку пов’язують зі згортанням реформ з боку уряду.

Раніше у середу, 20 вересня, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що реформування НАК "Нафтогаз" буде продовжено і навіть поглиблено. Глава уряду пообіцяв, що спільно з міжнародними партнерами буде публічно оновлено і наглядову раду компанії з метою залучення "максимально якісних кадрів для продовження реформи".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-