Коломойський намагається відсудити Приватбанк - заступниця глави НБУ

Коломойський намагається відсудити Приватбанк - заступниця глави НБУ

1611
Ukrinform
Заступниця глави НБУ заявила, що Ігор Коломойський оскаржує в суді рішення про визнання банку неплатоспроможним та його націоналізацію.

Таку заяву Катерина Рожкова зробила в інтерв’ю Finbalance.

«У позовній заяві пан Коломойський писав про рейдерство з боку держави.

Як можна сподіватися на успіх в реструктуризації [інсайдерських кредитів, - ред.], якщо екс-власник банку, попри те, що є листи з його зобов’язаннями, йде в суд, подає позов про визнання протиправним рішення НБУ про визнання Приватбанку неплатоспроможним, відповідно, й рішення про націоналізацію, а також всіх порук?" - заявила Рожкова.

"У Законі про систему гарантування, де передбачено націоналізацію, є такий момент: попередній власник акцій банку немає права вимагати від інвестора (тобто держави в нашому випадку) відшкодування збитків, понесених у результаті придбання новим інвестором акцій банку, з підстав недійсності, скасування або визнання протиправними будь-яких рішень, правочинів або інших дій, прийнятих в процесі визнання банку неплатоспроможним.

Тобто по закону він немає права вимагати відшкодувань. Інше питання – наші суди. У нас судді дуже люблять одягати в нас на себе мантію судді Конституційного Суду та трактувати закони. Отут є питання», - зауважила Рожкова.

Видання нагадує, що, раніше Коломойський подав позов до НБУ щодо розірвання договору поруки по боргам Приватбанку перед НБУ по кредитам рефінансування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-