Зубко попередив Раду: Якщо нічого не робити, субсидії "з’їдатимуть" до 75 мільярдів

Зубко попередив Раду: Якщо нічого не робити, субсидії "з’їдатимуть" до 75 мільярдів

1105
Ukrinform
Субвенції з державного бюджету на субсидії можуть сягнути 75 млрд гривень, якщо не будуть впроваджуватися заходи енергоефективності.

Про це заявив в парламенті віце-прем’єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час години запитань до уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Сьогодні Україна витрачає більш ніж 120 мільярдів на бюджет оборони і безпеки. Сьогодні Україна витрачає практично 245 мільярдів на Пенсійний фонд. Сьогодні Україна закладає в державний бюджет 47 мільярдів на субсидії - це третина оборонного бюджету або дев’ята чи восьма частина Пенсійного фонду. Але якщо ми нічого робити не будемо, то в нас є абсолютна загроза того, що кількість субвенції, яка виділяється на субсидії, може сягнути до 75 мільярдів", - сказав Зубко.

За його словами, аби уникнути такої ситуації, необхідно вкладати кошти в енергоефективність.

"Субсидії безповоротно витрачаються державою, а кошти, які витрачаються на енергоефективність, - це не тільки кошти, які дадуть можливість у майбутньому зменшити енергоспоживання, а ще й можливість проінвестувати в економіку України", - зазначив урядовець.

У цьому зв’язку Зубко подякував парламентаріям за ухвалення закону про Фонд енергоефективності та закликав прийняти ще три закони, які сприятимуть впровадженню заходів енергозбереження.

"Я закликаю всіх народних депутатів наступного пленарного тижня розглянути в другому читанні закони, які дають можливість, у першу чергу, вирішити питання комерційного обліку, питання енергоефективності будівель і питання взаємовідносин між споживачем та надавачем послуг - закон про ЖКГ", - наголосив він.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер, 8 червня Верховна Рада ухвалила закон "Про Фонд енергоефективності". Відповідне рішення підтримали 278 народних депутатів. Закон визначає правові, економічні та організаційні засади утворення та діяльності Фонду енергоефективності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?> */ ?>