Гройсман: Ми категорично проти продажу землі іноземцям

Гройсман: Ми категорично проти продажу землі іноземцям

1838
Ukrinform
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що земельна реформа має сприяти розвитку українського села, але не повинна дозволити іноземцям купувати наші землі.

Про це він заявив під час засідання робочої групи з питань розробки земельної реформи, повідомляє Урядовий портал.

«Ключові дві речі – реформа має сприяти розвитку села й виходити на модель, коли українець українцю зможе продавати землю й мати доступ до кредитних ресурсів. Фінансові аспекти також мають бути прописані. Але ми категорично проти продажу землі іноземцям», - підкреслив Гройсман і додав, що всі процеси мають бути виважені й прозорі.

За даними урядової прес-служби, участь у заході взяли всі сторони, зацікавлені в розробці найбільш сприятливої для України моделі земельного ринку: урядовці, народні депутати, представники ділових асоціацій та аграрних об’єднань, які представляють інтереси різних агрокомпаній та індивідуальних фермерських господарств.

Учасники засідання більш детально торкнулися концептуальних засад земельної реформи і підтримали позицію Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана в тому, що ключовою метою всіх перетворень має стати розвиток фермерства і сільських територій.

Також на засіданні було обговорено, чи відповідає інтересам українців продовження мораторію, обговорили питання допуску юридичних осіб до продажу земель, а також питання обсягів земель, які можуть бути консолідовані в одних руках, і якими можуть бути терміни і етапи впровадження реформи.

«Ми маємо досягти консесусу в тому, яким шляхом ми можемо йти, враховуючи думку усіх, хто зацікавлений в розвитку аграрного сектору і економіки України. І тоді виходити на широке обговорення і прийняття», - зазначив Прем’єр-міністр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-