У Китаї оприлюднили прогноз глобальних цін на сировинні товари

У Китаї оприлюднили прогноз глобальних цін на сировинні товари

1989
Ukrinform
У 2017 році темпи зростання цін на сировинні товари на світовому ринку можуть сповільнитися у зв'язку з динамічним розвиток видобутку сланцевої нафти і газу, а також жорсткістю монетарної політики США.

Такий прогноз міститься в Доповіді про зовнішньоторговельну ситуацію Китаю, опублікованій напередодні департаментом з загальних питань Міністерства комерції КНР і Академії міжнародної торгівлі та економічного співробітництва, передає Сіньхуа.

На думку авторів доповіді, відновлення зростання світових цін на сировинні товари зумовлене збільшенням попиту на тлі безперервного відродження глобальної економіки, а також скороченням надлишкової пропозиції нафти і корисних копалин за рахунок зменшення обсягів їх видобутку.

У 2017 році буде спостерігатися зростання світової економіки, що може призвести до підвищення цін на сировинні товари. За прогнозом Міжнародного валютного фонду, цього року глобальні ціни на сиру нафту і неенергетичні ресурси зростуть на 28,9 і 8,5 відотка відповідно.

У доповіді наголошується, що зростання попиту на сировинні товари значною міроюі пов'язане з інфраструктурним будівництвом і поповненням запасів підприємств.

Автори доповіді вважають, що оскільки державні інвестиції спираються на фінансову підтримку, то з огляду на зростання державних боргів і погіршення фінансової ситуації у багатьох країнах, довгостроковий ефект такого роду інвестицій потребує подальшого вивчення. Натомість короткострокове поповнення складських запасів незабаром припиниться, і відновлення попиту на сировинні товари не відбудеться швидко.

У доповіді говориться, що динамічний розвиток глобального видобутку сланцевої нафти і газу, а також постійне зниження витрат на їх видобування відкриють більш широкі перспективи для зростання пропозиції нафти, що, в свою чергу, стримує темпи підвищення цін на нафту.

"Федеральна резервна система США поступово посилює монетарну політику, внаслідок чого американський долар відносно зміцниться - це також може стримати підвищення цін на сировинні товари," - зазначили автори доповіді.

Згідно з доповіддю, стан зовнішньої торгівлі Китаю в поточному році буде дещо кращим, ніж у попередні два роки, однак збережеться ряд викликів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-