У МВФ назвали три реформи, які Україна має провести якнайшвидше

У МВФ назвали три реформи, які Україна має провести якнайшвидше

1460
Ukrinform
Україна має якомога швидше провести пенсійну, земельну реформи та приватизацію, оскільки їх непроведення занадто дорого обходиться державі з року в рік.

Про це в інтерв'ю виданню "Тиждень" розповів перший заступник директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Девід Ліптон.

"Наступні три важливі кроки - пенсійна й земельна реформи та приватизація. Ці реформи давно на часі. Непроведення їх дорого обходиться Україні з року в рік. У вас чи не найродючіші грунти в Європі. Але здобути повну вигоду від них було неможливо через наявну систему користування та володіння землею. Час провести таку реформу, бо Україна більше не повинна відмовлятися від того, від чого вона відмовляється зараз", - зазначив Ліптон.

Він зазначив, що втрати від неякісного управління, слабких фінансових результатів на державних підприємствах за багато років уже доволі значні. Україна може змінити власну економіку на краще, якщо почне і проведе процес приватизації.

"Погляньмо на Східну Європу: багато країн там успішно провели приватизацію і знайшли для себе в ній вигоди. Зараз рішення за Україною. Якщо вона хоче її проводити, ми підтримаємо. Пенсійна реформа - це завжди чутливе питання, яке впливає на багатьох людей. Але навряд чи когось в Україні влаштовують такі маленькі середні пенсії. А платити вищі держава собі не може дозволити, бо має так багато пенсіонерів. Тож повинна бути раціоналізація", - наголосив Ліптон.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-