ТОП-100 держкомпаній України закінчили І півріччя 2016 року із прибутком в 31,6 мільярда

ТОП-100 держкомпаній України закінчили І півріччя 2016 року із прибутком в 31,6 мільярда

1334
Ukrinform
Міністерство економічного розвитку і торгівлі опублікувало черговий звіт за результатами діяльності провідних підприємств державної форми власності. Інформація охоплює період І півріччя 2016 року.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Згідно з представленим звітом, структура портфелю ТОП-100 державних компаній у порівнянні із попереднім періодом не змінилась. Станом на 30 червня 2016 року у власності держави знаходилось 3460 держпідприємств, з яких працюють лише 1794. Більше того, на ТОП-100 державних компаній припадає 82% чистого доходу і 86% активів держави. Найбільші активи сконцентровані в нафтогазовому секторі (НАК “Нафтогаз України”), транспорті (ПАТ “Укрзалізниця”) та електроенергетиці (ДП НАЕК “Енергоатом”).

У порівнянні із відповідним періодом минулого року за перші 6 місяців 2016 року показник EBITDA портфелю виріс більш ніж удвічі та досяг 61,9 млн грн, а показник рентабельності за EBITDA зріс із 20% до 34,3%. Окрім хімічної промисловості, усі сектори портфелю продемонстрували позитивну динаміку чистого доходу і за результатами першого півріччя 2016 року портфель отримав прибуток в 31,6 млрд грн (без урахування результатів діяльності ПАТ “Укрпошта”), тоді як відповідний період перших 6-ти місяців 2015 року компанії із портфелю закінчили зі збитками у 11,9 млрд грн. Загальна балансова вартість активів портфелю держкомпаній складала 1301 млрд грн, що майже на 11% більше, ніж станом на кінець попереднього звітного періоду. Досягнення такого результату стало можливим переважно за рахунок росту балансової вартості активів підприємств транспортної галузі, а саме через переоцінку вартості основних засобів ПАТ «Укрзалізниця».

“Зараз державні компанії в цілому демонструють набагато кращий фінансовий результат, ніж у попередні періоди. Але це переважною мірою стосується 100 найбільших державних компаній. Більшість підприємств поза цим списком є збитковими або взагалі не функціонують, тому приватизації у першу чергу підлягатимуть вони”, - прокоментував показники заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?> */ ?>