Антимонопольний комітет надав рекомендації ДТЕК щодо закупівлі вугілля

Антимонопольний комітет надав рекомендації ДТЕК щодо закупівлі вугілля

Укрінформ
Антимонопольний комітет України надав підприємствам групи ДТЕК низку обов’язкових до розгляду рекомендацій щодо закупівлі енергетичного вугілля для виробництва електричної енергії на конкурентних засадах.

Про це Укрінформу повідомили в прес-службі АМКУ. 

Зокрема, це стосується ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго», ТОВ «ДТЕК Східенерго» і ПАТ «ДТЕК Західенерго».

«Здійснити заходи щодо закупівлі паливно-енергетичних ресурсів (енергетичного вугілля) для виробництва електричної енергії на конкурентних засадах. Здійснити закупівлю у період травень-грудень 2017 року паливно-енергетичних ресурсів (енергетичного вугілля) для виробництва електричної енергії на конкурентних засадах, в обсязі не менше 10% споживання (спалювання) енергетичного вугілля для виробництва електричної енергії за аналогічний період 2016 року», - йдеться у рекомендаціях Антимонопольного комітету.

В АМКУ наголосили, що на сьогодні ринок енергетичного вугілля в України функціонує в умовах зменшення виробництва вугілля на Донбасі, втрати власниками контролю над вугледобувними підприємствами, розташованими на території, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження, пошкодження та знищення шахтного фонду, руйнації залізничної інфраструктури, наявності державної підтримки державних вугледобувних підприємств, відсутності біржової торгівлі енергетичним вугіллям для потреб теплової енергетики.

«За таких умов закупівля групою ДТЕК певного обсягу енергетичного вугілля на конкурентних засадах могла б стати індикатором ринкової ціни на паливо та, як наслідок, усунути умови, які можуть сприяти виникненню можливих порушень законодавства про захист економічної конкуренції на ринках електричної енергії та енергетичного вугілля», - зазначила на засіданні комітету перший заступник голови АМКУ Марія Ніжнік.

АМКУ завершує збір та аналіз доказів у справі, розпочатої за ознаками зловживання групою ДТЕК монопольним становищем на ринку. За результатами розгляду цієї справи комітетом буде прийнято рішення щодо становища групи ДТЕК на ринку генерації електроенергії.

ДТЕК - найбільший енергетичний холдинг України з активами у видобутку вугілля, генерації і дистрибуції електроенергії, альтернативної енергетики і видобутку природного газу. Входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент»(СКМ), акціонером якої є Рінат Ахметов.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-