Справа про рефінанс: Ситник заявив про мільярдні збитки

Справа про рефінанс: Ситник заявив про мільярдні збитки

1298
Ukrinform
НАБУ перевіряє законність витрачання коштів на рефінансування та причетність до цього процесу керівництва Нацбанку України, збитки державі становлять мільярди гривень. 

Про це ввечері 2 квітня розповів керівник Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник в ефірі телеканалу "1+1", пише "Українська правда"

"У нас уже кілька місяців розслідується кримінальне провадження, у якому фігурує керівництво НБУ, і воно пов'язане з витрачанням коштів, виділених низці комерційних банків на рефінансування. Законність витрачання цих коштів, причетність до незаконного витрачання коштів є предметом розслідування цієї справи", - повідомив глава НАБУ. 

Він уточнив, що сума збитків внаслідок цих дій - "мільярди". 

На питання, чи могла не знати про можливі зловживання глава НБУ, а питаннями рефінансування опікувалися лише її заступники, Ситник заявив: "Ми не говоримо про конкретних посадових осіб".

"Ми  говоримо про те, що такі величезні потоки не можуть обійтися без участі керівництва Нацбанку. На причетність до цих дій буде перевірятися фактично усе керівництво (НБУ)", - зазначив Ситник. 

Він додав, що паралельно проводиться робота з витребування матеріалів з-за кордону. 

"Велика частина коштів, які видавалися у якості рефінансування, перераховувалася або на офшори, або на іноземні банки", - додав Ситник. 

Також він не дав відповіді, чи вдалося НАБУ наразі встановити зв'язки глави НБУ Валерії Гонтаревої та її заступниці Рожкової з російськими банками. 

Як відомо, 29 березня детективи НАБУ спільно з Департаментом захисту економіки Нацполіції проводили слідчі дії в НБУ, під час яких було проведено виїмку документів. 

Слідчі дії відбуваються в рамках розслідування кримінального провадження за фактами зловживання посадовцями НБУ своїм службовим становищем в інтересах третіх осіб, які за попередньою змовою зі службовими особами низки комерційних банків в порушення Закону "Про банки та банківську діяльність" вчинили дії, які спричинили тяжкі наслідки державним інтересам.

За даними НАБУ, йдеться про період 2015-2016 років. Розслідування НАБУ розпочало у лютому 2017 року, жодному з учасників про підозру не повідомлено. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-