До 2025-го у 40% будинків має відбутися термомодернізація - Зубко

До 2025-го у 40% будинків має відбутися термомодернізація - Зубко

Укрінформ
До 2025 року в 40% будинків в Україні має відбутися термомодернізація, у результаті якої один квадратний метр будинку споживатиме у середньому не 180 кВт, як на сьогодні, а 60-80 кВт.

Про це заявив віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко в інтерв’ю «Громадському радіо»

«До 2025 року у 40% будинків має відбутися термомодернізація. Сьогодні у середньому один квадратний метр будинку споживає 180 кВт щороку. Ставимо за мету витрачати 60-80 кВт», - наголосив віце-прем'єр.

За його словами, 2017-й має бути ключовим для встановлення 100% будинкового обліку. 

«Облік дає не зменшення споживання, а справедливо нараховує енергію, що споживають громадяни. Тому водночас ми закликаємо, що першим кроком домогосподарство має встановити індивідуальний тепловий пункт», - зауважив Зубко.

«Найбільший ефект починається із регулювання подачі тепла в будинок. Друге - утеплення місць загального користування. І утеплення безпосередньо – всередині. Наступними кроками роботи буде додаткове впровадження можливостей застосування відновлюваних джерел енергії», - зазначив Зубко.

На його думку, у центрі реформи енергоефективності має бути споживач. 

«Сьогодні практично все законодавство ми об’єднали навколо інтересів споживача. Зокрема щодо можливості управління своїм майном, обирати через конкурс кращих постачальників послуг, залучати кошти і технічну підтримку», - наголосив урядовець.

Він вважає важливим питанням врегулювання законом прав споживача з точки зору комерційного обліку. «У центрі уваги має бути споживач, який повинен отримати бонус – зменшення споживання тепла. Споживач диктує умови на ринку, бо він платить. Аби ця ціна була справедливою, потрібно сформувати на ринку умови поведінки надавача послуг», - зазначив Зубко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-