Міністр фінансів розкрив зміст оновленого меморандуму з МВФ

Міністр фінансів розкрив зміст оновленого меморандуму з МВФ

Укрінформ
Оновлений меморандум України і МВФ, підписаний наприкінці минулого тижня, містить, у тому числі положення про пенсійну, земельну, банківську та інші важливі реформи.

Про це розповів у понеділок в Вашингтоні міністр фінансів України Олександр Данилюк, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Меморандум був підписаний, як було оголошено з боку МВФ про досягнення згоди (4 березня – ред.)", - підтвердив міністр.

Він уточнив, що з українського боку свої підписи поставили президент, прем'єр-міністр, міністр фінансів і голова НБУ.

Що стосується умов, передбачених в документі, Данилюк не став заперечувати, що вони охоплюють, у тому числі, пенсійну реформу.

"Насправді треба розуміти головне, чого хоче МВФ, і чого хочемо ми – це справедливої збалансованої пенсійної системи", - розповів глава мінфіну.

Для цього, за його словами, потрібно провести пенсійну реформу, яка збалансує Пенсійний фонд, щоб там не було дефіциту – "не одразу, звичайно, але це має бути певний період, певний вектор для того, щоб позбавитись дефіциту Пенсійного фонду, щоб люди отримували стабільну пенсію й мали чітке розуміння того, що в майбутньому пенсія буде справедливою".

Крім того, зауважив він, у меморандумі є позиція щодо ринку землі. "Скільки років ринку землі у нас майже не існує насправді, де-юре. На практиці він є, землі купуються, продаються, все відбувається за сірими, дивними схемами", - констатував міністр. Тому, за його словами, дуже важливо добитися зараз, щоби ринок землі запрацював, особливо для агросектору.

"Це наша конкурентна перевага – агросектор, але через обмеження, які ми самі встановили, ми не тільки робимо наших громадян біднішими, але також штучно обмежуємо потенціал агросектору", - зазначив глава мінфіну.

Ще одна важлива реформа стосується державних банків.

"Зараз ми володіємо як держава 55% банківської системи. Це надзвичайно висока частка, і нам необхідно якомога скоріше покращити роботу цих банків, щоб вони не "викривлювали" конкуренцію, а також спланувати, як виходити з цих банків, бо зрозуміло, що держава не може володіти 55% на ринку, це шкодить розвитку економіки", - зауважив Данилюк.

 Фото: Reuters

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-