Україна та ЄС розпочали промисловий діалог - Кубів

Україна та ЄС розпочали промисловий діалог - Кубів

Інфографіка
Укрінформ
Україна та ЄС розпочали промисловий діалог. 

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Як зазначається в повідомленні, 1 березня українська делегація на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром - Міністром економічного розвитку і торгівлі України Степаном Кубівим та заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговим представником Наталією Микольською прибула до Брюсселя, щоб розпочати діалог високого рівня Україна-ЄС щодо горизонтальних питань та окремих секторів промисловості.

Потенційними напрямками співробітництва України та ЄС є поглиблене цільове регуляторне наближення з фокусом на участь у європейських ланцюгах створення доданої вартості, промисловий аутсорсинг, активніше залучення України до програм “Horizon 2020” та COSME, обмін новітніми технологіями.

1 та 2 березня в рамках промислового діалогу Україна-ЄС відбуваються засідання 6 робочих груп: з питань усунення технічних бар’єрів у торгівлі;  з питань малого та середнього підприємництва; з питань співробітництва у космічній галузі; з питань публічних закупівель;  з питань промисловості (автомобілебудування).

“Інтеграція України у європейський простір означає зближення у багатьох сферах і галузях. Сьогодні на порядку денному – промисловість. Спільний виробничий простір Україна-ЄС – це можливість створити взаємовигідні виробничі зв’язки, які виведуть взаємини Україна-ЄС на новий продуктивний рівень. Україні важливо стати частиною великої промислової родини ЄС, щоб продовжити трансформацію економіки України із сировинно-орієнтованої на високотехнологічну інноваційну індустріальну модель”, - прокоментував Кубів відкриття першого інавгураційного засідання промислового діалогу.

“Створення спільного виробничого простору дозволить українським компаніям стати частиною європейських та навіть пан-європейських виробничих ланцюгів доданої вартості. Це надзвичайно важливий процес як для України, так і для ЄС, і сьогодні ми зробили важливий крок у цьому напрямку. Уже зараз ЄС є головним торговельним партнером України, із яким спостерігається зростання торгівлі. Для нас важливе зростання у секторах з високою доданою вартістю, а це - наша промисловість. Тому напрацювання робочих груп сприятимуть власне інтеграції українських компаній у ці ланцюги через застосування європейських стандартів у промисловому виробництві України та отримання відповідної сертифікації; взаємовигідному доступу сторін на ринки публічних закупівель; розвитку співробітництва українських та європейських МСП, а також розширенню співробітництва в космічній галузі”, - зазначила Микольська.

Як зазначили в Мінекономрозвитку, українська легка промисловість експортує до ЄС понад 84% своєї продукції, машинобудівна - майже 50%, виробники інших промислових товарів - близько 48%.

Інфографіки щодо торгівлі між Україною та ЄС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-