Київ просить СОТ розібратися з обмеженням транзиту через Росію

Київ просить СОТ розібратися з обмеженням транзиту через Росію

2161
Укрінформ
На прохання України Світова організація торгівлі планує утворити експертну групу. Вона має розглянути скаргу Києва на обмеження, які запровадила Москва щодо транзиту українських товарів до Казахстану і Киргизстану.

У понеділок на засіданні Органу врегулювання суперечок СОТ Україна попросила розпочати розгляд своєї скарги по суті, повідомляє ВВС Україна.

Як пояснили у прес-службі Міністерства економічного розвитку і торгівлі, за встановленими в СОТ правилами країна має двічі публічно оголосити свою вимогу.

"Після першого разу Росія має право відхилити вимогу. Вона цим правом скористалася на цьому засіданні. При другому оголошенні вимоги ухвалюють розгляд справи, оскільки РФ вже не має права відхилити її. Відтак, можна очікувати, що рішення про створення групи експертів, що й стане початком розгляду по суті, ухвалять Органом врегулювання суперечок на наступному засіданні. Воно заплановане на 21 березня 2017 року", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, Україна направила вимогу до СОТ про створення групи експертів у справі "Російська Федерація - заходи щодо транзитного руху" 9 лютого цього року.

У Києві це вважають першим кроком до так званого "судового розгляду" суперечки із Росією вже по суті.

Від 1 січня 2016 року, коли набула чинності Угода про вільну торгівлю між Україною та ЄС, Росія запровадила обмеження на транзит українських товарів до Казахстану. А від 1 липня 2016 року - і до Киргизстану.

Негативний вплив від цих обмежень, за оцінками експертів, "зачепив" 79% українського експорту до Казахстану і близько 95% - до Киргизстану.

"Відтоді, як у 2016 році ці заходи були запроваджені, український експорт до країн Середньої Азії скоротився на 38,3% порівняно із показниками 2015 року", - заявляє заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, торговий представник України Наталія Микольська.

"Ми упевнені, що торгова агресія з боку РФ, включно із обмеженнями на транзит товарів (а де-факто, практично повну заборону) до третіх країн, має дістати об'єктивну оцінку від експертів СОТ, і, безперечно, мають бути скасовані", - додала вона.

Заступник міністра також оцінила втрати українського експорту у Казахстані і Киргизстані у $400 млн.

У вересні 2016 року, згідно із процедурами СОТ, Київ ініціював консультації із Росією. Їх провели у грудні минулого року. За повідомленням СОТ, під час консультацій російська сторона наголосила на неможливості взаємовигідного рішення, оскільки воно стосується інтересів національної безпеки Росії.

Результати розгляду цієї суперечки можуть вплинути і на розгляд ще однією скарги України до СОТ. Щодо торгових обмежень, які запровадила Росія на імпорт українських товарів впродовж останніх років, - деякі ще до того, як Україна підписала Угоду про асоціацію та вільну торгівлю із ЄС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-