Уряд змінив статут Укрзалізниці: всі рішення відтепер приймає Кабмін

Уряд змінив статут Укрзалізниці: всі рішення відтепер приймає Кабмін

Укрінформ
Кабінет міністрів вніс зміни до Статуту публічного акціонерного товариства "Українська залізниця".

Про це повідомляє Урядовий портал.

"Відповідне рішення ухвалено з метою удосконалення управління Кабінетом міністрів України як єдиним акціонером та засновником публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" корпоративними правами держави стосовно цього товариства, як і відносно цілого ряду стратегічних для держави підприємств", - йдеться у повідомленні.

До цього часу частину функцій, пов’язаних з управлінням компанією, виконувало Міністерство інфраструктури. Відтепер всі рішення стосовно управління Укрзалізницею і її звітності будуть прийматися не Мінінфраструктури одноосібно, а Кабінетом міністрів, який є колегіальним органом.

Водночас в умовах реформування такої потужної і складної компанії, як ПАТ "Укрзалізниця", надзвичайно важливо мінімізувати будь-які ризики суб’єктивізму у прийнятті управлінських і фінансових рішень, а тому зміни до Статуту компанії однозначно підвищать ефективність у її роботі, переконані в уряді.

Змінюється також склад наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця", до якого на конкурсних засадах будуть відібрані та включені незалежні директори, як того вимагають зміни до законодавства.

"Цим рішенням Статут ПАТ "Укрзалізниця" приведено у відповідність до закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об’єктами державної та комунальної власності", прийнятого Верховною Радою України 2 липня 2016 р. в рамках реформи корпоративного управління суб'єктів господарювання державного сектору економіки.

Перехідними положеннями вказаного закону вимагається привести статути і внутрішні положення цих суб'єктів господарювання у відповідність до прийнятого закону", - переконані в Кабміні.

З моменту утворення ПАТ "Укрзалізниця" завжди перебувала в управлінні Кабінету міністрів відповідно до чинного законодавства, а саме: закону України "Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування" та постанови Кабінету міністрів від 25 червня 2014 р. № 200 "Про утворення публічного акціонерного товариства "Українська залізниця".

Крім того, статтями 2 і 9 зазначеного вище закону та пунктами 25 і 26 Статуту ПАТ "Укрзалізниця" встановлено, що засновником та єдиним акціонером товариства є держава в особі Кабінету міністрів. Управління корпоративними правами держави стосовно товариства з моменту його утворення здійснює Кабмін.

Пунктами 54 і 55 Статуту товариства також встановлено, що вищим органом публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" є загальні збори, функції яких виконує Кабінет міністрів, та визначено повноваження, що належать до їх виключної компетенції.

Нагадаємо, що у 2016 році компанія після приходу нового менеджменту отримала уже декілька сотень мільйонів прибутку на відміну від 2015 року, який "Укрзалізниця" закінчила зі збитком близько 16 млрд грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-