САП хоче через суд вивести з офшору "Запорізький титано-магнієвий комбінат"

САП хоче через суд вивести з офшору "Запорізький титано-магнієвий комбінат"

1242
Ukrinform
Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила до Господарського суду міста Києва позов з вимогою розірвати договір про заснування ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат". 

Про це написав на своїй сторінці у Facebook очільник САП Назар Холодницький.

"Спеціалізована антикорупційна прокуратура до Господарського суду міста Києва подала позовну заяву з вимогою розірвання договору про заснування товариства з обмеженою відповідальністю "Запорізький титано-магнієвий комбінат", - зазначив він. 

За словами Холодницького, у ході слідства було встановлено, що в 2013 році на виконання постанови Кабінету міністрів, за результатами проведеного конкурсу, Фондом державного майна з переможцем – офшорною компанією Tolexis Trading Limeted (Кіпр), яка входить до групи компаній DF Group, з метою нібито залучення інвестицій на впровадження сучасних прогресивних технологій та створення високорентабельного виробництва, укладено договір про заснування ТОВ "ЗТМК".

Згідно досягнутих домовленостей, ФДМ до статутного капіталу новоствореного суб’єкта передано цілісний майновий комплекс комбінату, що раніше перебував в управлінні Державного підприємства "ЗТМК". Компанією Tolexis Trading Limeted здійснено вклад у грошовій формі в сумі 110 млн доларів США, який мав виключне цільове призначення, а саме для фінансування модернізації виробництва зі встановленими строками упродовж 2013 – І кварталу 2015 років.

"Незважаючи на те, що частка держави в ТОВ "ЗТМК" складає 51% (контрольний пакет), фактично підприємство передано в управління наближеного до інвестора менеджменту, яким більшість із залучених інвестицій розтрачено на погашення раніше створених заборгованостей ДП "ЗТМК" за енергоносії та перед кредиторами, пов’язаними з DF Group", - написав Холодницький.

За його словами, у подальшому ці кошти виведені з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм.

При цьому, на модернізацію виробництва, що було головною метою створення підприємства з недержавною часткою, фактично було спрямовано лише 20 млн грн, підкреслив очільник САП.

"Відтак, враховуючи свідоме невиконання інвестором взятих на себе зобов’язань, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) ініційовано розірвання вищевказаного договору про заснування ТОВ "ЗТМК" та повернення комбінату повністю до сфери державного управління", - повідомив Холодницький.

Він нагадав, що 14 листопада поточного року до суду направлено обвинувальний акт стосовно директора даного підприємства, яким здійснено розтрату зазначених інвестицій в сумі 492 млн грн. Водночас, досудове розслідування з метою доведення вини усіх спільників обвинуваченого, а також встановлення кінцевих вигодонабувачів цих коштів триває.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>