Про скорочення видобутку нафти домовилися країни, які не входять в ОПЕК

Про скорочення видобутку нафти домовилися країни, які не входять в ОПЕК

Укрінформ
Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) і країни-нафтовидобувники поза межами картелю на зустрічі у Відні 10 грудня узгодили параметри скорочення видобутку.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Як зазначили учасники прес-конференції за підсумками переговорів, країни поза межами ОПЕК скоротять видобуток на 558 тисяч барелів на добу.

Левову частку такого зменшення видобутку, 300 тисяч барелів, візьме на себе Росія. Водночас частина експертів припускає, що Росія просто нездатна далі підтримувати видобуток на рекордних за останню чверть століття рівнях.

У списку країн, які зголосилися зменшити видобуток, є також Казахстан (на 20 тисяч барелів на добу). Водночас ця країна лише розпочала розробку родовища Кашаган після років затримок, учасники проекту мають розпочати видобуток наступного року, щоб окупити 55 мільярдів доларів інвестицій. Очікується, що родовище Кашаган у 2017 році додасть на світовий ринок ще 200 тисяч барелів на день.

Як повідомлялося, члени ОПЕК 30 листопада домовилися скоротити виробництво на 1,2 млн барелів на день. Картель сподівався, що видобуток ще на 600 тисяч барелів скоротять країни, що не входять до ОПЕК.

Уже за лічені хвилини після оголошення про рішення ОПЕК ціни на нафту на світових ринках різко зросли – відразу на 8–9 відсотків, до рівня понад 50 доларів США за барель.

Зростання зупинилося після досягнення рівня 55 доларів за барель нафти марки Brent. У п’ятницю, 9 грудня, торги цією маркою нафти завершилися на рівні 54 долари 34 центи за барель.

Аналітики вказують, що зростання ціни на сировину спонукає зростання видобутку в країнах, які не беруть участь у переговорах під егідою ОПЕК. За оприлюдненими 9 грудня даними, кількість активних бурових установок у США за тиждень зросла на 21 (до 498), у Канаді – на 30 (до 230).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-