Україна і Росія не домовилися про постачання газу взимку - 09.12.2016 19:16 — Новини Укрінформ
Україна і Росія не домовилися про постачання газу взимку

Україна і Росія не домовилися про постачання газу взимку

Оновлено
11848
Ukrinform
Україна і Росія не домовилися про умови постачання російського газу у зимовий період.

Про це повідомив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв за результатами переговорів з Росією за посередництва Єврокомісії про умови постачання російського газу в Україну та транзитом до країн ЄС упродовж зимового періоду, які відбулись у п'ятницю у Брюсселі.

«Сьогодні, на жаль, домовленостей досягти не вдалося. Сподіваємося, що це можна буде зробити у майбутньому», - заявив Коболєв.

Він зазначив, що умовою української сторони, за якою можлива закупівля російського газу, є підписання додаткової угоди до чинного контракту між «Нафтогазом України» та «Газпромом».

Нагадаємо, Україна, починаючи з 26 листопада 2015 року, припинила закупівлю російського газу, перейшовши на постачання блакитного палива із європейського ринку транзитом через Словаччину, Угорщину та Польщу.

Домовленості між "Нафтогазом" і "Газпромом", що визначають перехідні умови закупівлі російського газу, діяли до кінця березня 2016 року. Однак НАК не здійснював закупівлю газу і в I кварталі, тому що ціна, запропонована російською стороною на цей період, була неконкурентною порівняно з вартістю газу, закупленого з європейського напрямку.

Станом на 2 квітня Україна не імпортувала газ з Росії протягом 127 днів, у тому числі, вперше, протягом трьох зимових місяців. За цей період європейським споживачам було протранспортовано близько 27 млрд куб. м газу з Росії. Транспортування відбувалося безперебійно і в повній відповідності з зобов'язаннями "Нафтогазу".

Ціна газу за контрактом між російським "Газпромом" і НАК "Нафтогаз України" становила згідно з контрактом $178-183 за 1 тис. куб. м, а з першого кварталу 2017 року буде на рівні $200-210 за 1 тис. куб. м.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>