В Австралії можуть запровадити «податок Google»

В Австралії можуть запровадити «податок Google»

Укрінформ
Уряд Малкольма Тернбулла пропонує ввести в Австралії податок на переадресований прибуток (відомий також як «податок Google»), особливість якого полягає в тому, що його платитимуть компанії, котрі виводять власний прибуток у низькоподаткові юрисдикції. 

Про це повідомляє прес-служба скарбника Австралії.

Наразі відповідний законопроект опубліковано на офіційному веб-сайті австралійського уряду. В разі його ухвалення закон дозволить накладати штраф у розмірі до 40% на прибуток компанії, який був «штучно перенаправлений» з Австралії у транснаціональні корпорації.

Цей закон буде стосуватися компаній, чий річний дохід перевищує 1 млрд дол. і які направляють прибуток у офшорні зони. Законом буде передбачено перелік додаткових вимог, який дозволить притягнути до відповідальності такі підприємства.

У разі якщо компанія відповідає цим характеристикам, податкова служба буде направляти їй документ з передбачуваною сумою несплаченого податку. На оплату буде надано 21 день. У свою чергу, компанії зможуть надавати додаткову інформацію у фіскальну службу, з метою роз'яснення порядку розпорядження прибутком.

Нагадаємо, що податок на переадресований прибуток вперше був введений у Великобританії та спрямовувався на таких великих гравців IT-ринку, як Google, Apple і Amazon. Справа в тому, що ці компанії використовували шпарину в британському законодавстві і платили податки через свої представництва в Ірландії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-