IEA фіксує рекорд видобутку нафти

IEA фіксує рекорд видобутку нафти

Звіт
1397
Ukrinform
Обсяги видобутку нафти у світі у жовтні 2016 року вийшли на рекордний рівень - до 33,8 мільйона барелів за добу, збільшившись на 230 тисяч барелів на добу.

Про це йдеться у звіті Міжнародного енергетичного агентства (IEA), який був опублікований у четвер, 10 листопада, повідомляє DW.

"Зростання видобутку відбулось навіть на тлі обіцянок членів Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) знизити видобуток, про що країни-члени картелю можуть домовитись під час зустрічі за кілька тижнів", - йдеться в повідомленні.

Як пояснили в IEA, зростання у жовтні відбулось через збільшення обсягів видобутку в Іраку, Лівії та Нігерії. Це дозволило компенсувати зниження обсягів видобутку в країнах, які не є членами ОПЕК.

Тим часом скорочується попит на нафту в країнах, які є лідерами за її імпортом, що є наслідком уповільнення в цих країнах темпів економічного зростання.

В IEA наголошують, що країни ОПЕК мають погодитися на значне скорочення видобутку під час зустрічі у Відні, яка запланована на кінець листопада. У такому разі, переконані в організації, у 2017 році надлишок пропозиції нафти, який спостерігається на ринку, дуже швидко перетвориться на її дефіцит.

"Якщо угоди досягнуто не буде, або якщо окремі країни продовжать нарощувати видобуток, тоді ринок залишатиметься протягом року перенасиченим, і ймовірність суттєвого зростання цін на нафту буде невеликою", - попереджає у своєму звіті IEA.

Як відомо, протягом останніх двох років пропозиція нафти на ринку перевищує попит, що стало причиною зниження ціни на неї з більш ніж 100 доларів за барель в червні 2014 року до 30 доларів за барель у лютому 2016 року, що було мінімальним показником за останні 13 років. Нині ціна на нафту коливається у межах 45 доларів за барель.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-