Роботу Центру єдності українців у Стокгольмі фінансує Швеція – Мінсоцполітики

Роботу Центру єдності українців у Стокгольмі фінансує Швеція – Мінсоцполітики

Ексклюзив
Укрінформ
Центр єдності українців у Стокгольмі фінансується шведською стороною, а співробітники Міжнародного центру розвитку міграційної політики (ICMPD) формують команду, яка відповідатиме за роботу хабу/

Про це повідомила в інтервʼю Укрінформу заступниця міністра соціальної політики, сім’ї та єдності України з питань європейської інтеграції Ілона Гавронська.

«Фінансування надає шведська сторона – кошти державного бюджету України на це не витрачаються. Ми дуже вдячні уряду Швеції за рішення підтримати відкриття і роботу центру», – зазначила вона.

За словами Гавронської, уряд Швеції підтримав створення Unity Hub Stockholm за підсумками домовленостей, досягнутих під час візиту міністра соціальної політики, сім’ї та єдності Дениса Улютіна у жовтні 2025 року.

Партнером з імплементації Unity Hub Stockholm за рішенням уряду Швеції було визначено Міжнародний центр розвитку міграційної політики (ICMPD). Саме його співробітники формують команду, яка відповідатиме за роботу хабу, розповіла урядовиця.

Читайте також: У Берліні відкрили перший Центр єдності українців

Заступниця міністра додала, що запити українців у Швеції загалом подібні до тих, які фіксують в інших європейських країнах. Серед них – питання правового статусу та умов перебування, доступу до ринку праці й визнання кваліфікацій, освіти для дітей, збереження зв’язку з українською освітньою системою та доступу до державних і соціальних послуг України, зазначила Гавронська.

Як повідомляв Укрінформ, у столиці Швеції, у понеділок, 15 червня, відбулося офіційне відкриття Центру єдності українців.

Фото: msp.gov.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-