У Варшаві провели благодійний захід, присвячений боротьбі України за свою історію та ідентичність

У Варшаві провели благодійний захід, присвячений боротьбі України за свою історію та ідентичність

Фото
Укрінформ
У Національній бібліотеці у Варшаві відбувся благодійний захід «Культурний геноцид: Боротьба України за збереження власної історії та ідентичності».

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомило посольство України в Польщі.

Третій секретар посольства Василь Мельничук, вітаючи учасників події, зачитав лист від імені посла України Зварича, під патронатом якого відбулася урочистість.

У листі, зокрема, йшлося, що Росія вчиняє злочин геноциду, за який вона має бути притягнута до відповідальності міжнародним співтовариством. Водночас українці разом з партнерами зроблять усе можливе для створення спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців.

Також посол закликав гостей заходу і надалі підтримувати Україну, залишатися солідарними і працювати пліч-о-пліч, щоб перемогти Росію, яка сьогодні є дуже реальною загрозою для всього демократичного світу і спільної цивілізації, заснованої на спільних цінностях і свободах.

На заході відбулося відкриття виставки українського сучасного мистецтва за кураторства Сергія Савченка та проведена панельна тематична дискусія між представниками міських та державних бібліотек України, а також було продемонстровано документальний фільм «Erasing nation» за участі автора стрічки Томаша Гживачевського.

Подія була організована Фондом Костюшка та Національною бібліотекою у Варшаві під почесним патронатом Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща.

Нагадаємо, за 10 років російсько-української війни загальні втрати музейного фонду України становлять близько 2 мільйонів предметів.

Фото: посольство України у Польщі / Фейсбук

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-