У головному соборі Відня відбулась панахида за жертвами Голодомору

У головному соборі Відня відбулась панахида за жертвами Голодомору

Фото, відео
Укрінформ
В архієпископському кафедральному соборі Святого Стефана (Штефансдом) у суботу ввечері пройшла екуменічна молитва за мільйонами жертв Голодомору в Україні в 1932-1933 роках.

Як передає кореспондент Укрінформу, богослужіння відбувалося у візантійському обряді на чолі з генеральним вікарієм Ординаріату Східних католицьких церков в Австрії Юрієм Коласою.

"Ми вшановуємо 90-ті роковини однієї з найбільших трагедій в історії людства – Голодомору, геноциду українського народу. Голодомор – це жахлива зброя масового знищення, яка була навмисно використано Сталіним у 1932-1933 роках. Він використав її для придушення та знищення мільйонної нації, яка чинила опір. Сьогодні разом з усім світом ми вшановуємо пам'ять понад 7 млн невинних людей, які були замордовані голодом", - зазначив отець Коласа у своєму зверненні до присутніх.

Читайте також: В Анкарі відбулися поминальні заходи за жертвами голодоморів в Україні

Він нагадав, що, за даними Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, лише у липні 1933 року, у розпал Голодомору, від голоду померли понад 800 тисяч людей: 20 людей помирали щохвилини, понад 1 тисяча людей помирали щогодини та понад 28 тис. людей помирали щодня.

Генеральний вікарій Ординаріату Східних католицьких церков в Австрії вказав на те, що коли світ мовчав про штучно створений голод в радянській Україні, поруч з кількома журналістами, лише представники церкви в Україні та в Австрії "піднесли свій голос".

"У 1933 році кардинал Теодор Іннітцер, архієпископом Відня, був одним з небагатьох представників Заходу, які стали на захист жертв Голодомору. 16 жовтня 1933 року Іннітцер разом з представниками різних християнських конфесій, і насамперед з представниками єврейської громади в Австрії, засудили Голодомор перед усім світом та ініціювали міжнародну кампанію збору коштів на підтримку жертв Голодомору", - сказав він.

Читайте також: У Дуди запалили свічку в пам'ять про жертви Голодомору в Україні

Зі свого боку, посол України в Австрії Василь Химинець у своєму виступі зазначив, що День пам’яті жертв голодоморів – "це один з тих днів, коли ми відчуваємо великий біль та гнів водночас".

"Ми традиційно запалюємо свічки пам’яті. І запалюючи їх, ми розповідаємо нашим дітям та онукам про історію нашого народу та її драматичні сторінки. Про ті сторінки, які ми не можемо забути. Ми розказуємо про те, як намагалися знищити Україну, замордувати, підкорити та стерти", - заявив він.

У головному соборі Відня відбулась панахида за жертвами Голодомору / Фото: Василь Короткий, Укрінформ

Посол додав, що Москва і зараз продовжує свій терор проти України та застосовує голод як зброю: "Минулого століття голод прийшов з Москви. І сьогодні ми бачимо, як Москва продовжує використовувати голод як зброю в Україні".

За словами Химинця, "все це йде з минулого", адже тоді вчасно нікого не було покарано за цей жахливий злочин. На цьому тлі посол наголосив також важливості визнання Голодомору геноцидом українського народу.

Читайте також: У Києво-Печерській Лаврі помолились за жертв голодоморів

Літургія у головному соборів Відня проходила українською, а також частково німецькою мовою. Богослужіння відбувалося у супроводі молодіжного хору греко-католицька центральної парафії Святої Варвари у Відні.

Після літургії посол України разом з присутніми послами різних країн, які сьогодні висловлюють солідарність з українським народом, запалили свічки пам’яті.

Як повідомлялося, цієї суботи, 25 листопада, в Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів.

Цей День пам'яті відзначають щороку в четверту суботу листопада на підставі указів Президента 1998 та 2007 років.

Читайте також: У Варшаві українська громада та дипломати вшанували пам’ять жертв Голодомору

Українці у XX сторіччі пережили три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був голод 1932-1933 років – саме його називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-