Патріарх Варфоломій під час візиту до Естонії поспілкувався з українськими вірянами

Патріарх Варфоломій під час візиту до Естонії поспілкувався з українськими вірянами

Фото
Укрінформ
Під час візиту до Естонії (12-20 вересня), присвяченого 100-річчю отримання Томосу Естонською Апостольською Православною Церквою, Вселенський патріарх Варфоломій поспілкувався з українськими вірянами та побажав українцям перемоги у боротьбі за свободу.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Візит Варфоломія здійснювався на запрошення президента Естонії Алара Каріса. В перші дні відвідин Його Всесвятість перебував у Таллінні. Тут він провів зустрічі з естонськими високопосадовцями, включаючи Президента Каріса, прем’єр-міністра Каю Каллас та взяв участь у низці заходів.

14 вересня Патріарх провів ранкову службу і божественну літургію в Преображенському соборі в Таллінні. В цьому храмі вже кілька років існує українська православна громада, очолювана о. Іваном (Христенком). Патріарх у своїй промові до вірних сказав багато добрих слів про Україну, побажав українському народові перемоги у боротьбі за свою свободу. На службі також був присутній посол України в Естонії Максим Кононенко.

Далі в рамках пастирського візиту Його Всесвятість разом із предстоятелем ЕАПЦ митрополитом Стефаносом (Хараламбідісом) відвідав регіони Естонії - міста Тарту, Вярска, Валга, Пярну, Пускі та Куріста (на острові Гіюмаа), Арукюла. У кожному місці зупинки відбувалися богослужіння, зустрічі з представниками місцевих самоврядувань і віруючими, в тому числі українцями - діаспорянами та українськими біженцями.

Варфоломій також прочитав лекцію «Екологічна свідомість та роль освіти» у Тартуському університеті та взяв участь у благодійному концерті Пярнуського міського оркестру. З участю Вселенського патріарха були відкриті нові церкви – Різдва Хрістового в Пускі та Святої Трійці в Арукюла.

Під час візиту Його Всесвятість зустрівся з головою Ради естонських церков, архієпископом Естонської євангелічно-лютеранської церкви Урмасом Війлмаа, представниками інших церков-членів Ради. На завершення візиту він взяв участь в екуменічному богослужінні в Талліннському єпископальному соборі.

Нагадаємо, що візит Патріарха був присвячений сторіччю Естонської Апостольської Православної Церкви: 7 липня 1923 року Вселенський Патріарх Мелетій IV спільно зі Священним Синодом видав Томос про автономію ЕАПЦ. Аналогічний акт днем раніше отримала Фінська православна церква.

До Естонії патріарх Варфоломій прибув із Фінляндії, де 8-12 вересня святкував 100-річчя Фінляндської Православної Церкви.

Фото: Олег Кудрін

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-