Українські колядки заспівали в найбільшому концертному центрі Вашингтона

Українські колядки заспівали в найбільшому концертному центрі Вашингтона

Фото, відео
Укрінформ
В одному з найбільших мистецьких центрів США – «Кеннеді центрі» у Вашингтоні – відбувся концерт «Різдво в Україні», під час якого прозвучали старовинні колядки з різних регіонів України.

Про це розповідає «Голос Америки», передає Укрінформ.

Захід на запрошення «Кеннеді центру» організували місцеві українці. Всі місця у залі були зайняті, а до колядників під час виступу долучилися американці, які цікавляться українською культурою.

За повідомленням, центр виконавських мистецтв Джона Кеннеді звернувся до гурту Gerdan, створеного українцями у США, із проханням підготувати різдвяну програму, щоб показати її у Вашингтоні напередодні зимових свят.

Музиканти з радістю відгукнулися, адже, як розповіла учасниця гурту Соломія Горохівська, це було її давньою мрією.

«Я завжди казала, що хочу зробити таку різдвяну програму, яка буде для нас усіх – ніби як їхати додому. Я думаю, що зараз саме час, коли нам потрібно це робити, по-перше, для українців, які приїхали сюди, щоб вони могли прийти сюди і відчути, що вони вдома, а також, щоб підняти наш дух, показати, що наша культура настільки багата, і стільки разів Україну намагалися нищити, але ця культура постійно була, і ці колядки – їм тисячі років», – розповіла вона.

«Різдво в Україні» – перша різдвяна програма гурту Gerdan, у ній музиканти поєднали старовинні колядки з різних регіонів із сучасним аранжуванням.

«Наші колядки всі практично знають, ми нічого майже не змінювали в мелодіях, ми просто змінили інструменти і зробили обробку», – розповів учасник гурту Gerdan Андрій Підківка.

За його словами, саме підбір інструментів до різдвяної музики був одним із найскладніших етапів у підготовці до концерту. У різдвяній програмі музиканти грали зокрема на скрипці, сопілці, ріжку, окрині, акордеоні, дводенцівці. Інструменти обрали з власної колекції, що налічує понад 200 музичних українських інструментів, деяким із яких – понад 150 років.

«Це кропітка робота, я прошу Соломію, щоб вона заспівала колядку, і ми разом якось все це робимо докупи, щоб і до голосу пасувала сопілка, і, звичайно, до колядки, до стилю. Кожен інструмент має свою історію, кожен інструмент тримали руки наших, можливо, вже неживих, музикантів», – розповів Підківка.

Найменші учасники концерту
Найменші учасники концерту "Різдво в Україні" готуються до виступу

До концерту долучилися маленькі та дорослі танцівники Школи українського танцю у Вашингтоні. Її балетмейстер Роман Микита розповів, що серед американців цікавість до української культури і традицій дуже велика.

«Коли просто дивишся новини - Україна асоціюється більше з конфліктом, але люди хочуть мати уявлення про Україну в моменти, коли вона щаслива, чудова, смілива. Тому ми хочемо показати американцям найпрекрасніший бік української культури», – сказав він.

Колядники привітали гостей традиційною «Ой, радуйся, земле», а також продемонстрували оригінального «Щедрика», англомовний варіант якого за сто років став однією з найпопулярніших різдвяних мелодій у США. Під час його виконання в образі ластівки з'явилася американка, танцівниця Керолайн Ендерсон. Вона зацікавилася українською культурою після початку повномасштабної війни. 

«Я мала змогу вперше виступати з гуртом у березні, і тоді я відчула українську культуру як свою. В українців усе дуже чуттєво, все йде від серця, це дуже зачепило мене, і зараз це єдиний спосіб, у який я можу підтримувати українців, віддаючи свою творчість», – розповіла Керолайн.

“Щедрик” у виконанні гурту Gerdan, в образі ластівки американка Керолайн Ендерсон
“Щедрик” у виконанні гурту Gerdan, в образі ластівки американка Керолайн Ендерсон

Під час концерту виконавці розказували про традиції українського Різдва та переповідали для американської аудиторії зміст колядок. Американці, які прийшли на захід, зізналися, що багато пісень зрозуміли і без перекладу.

«Навіть якщо ми не знаємо слів, ми відчуваємо емоції. Одна пісня була дуже сумною, але інші – піднесені. Я насолоджувалася ними, і тут також є емоційний аспект, викликаний подіями в Україні. Ми повністю вас підтримуємо», – поділилася враженнями відвідувачка концерту, американка Дезарей.

«Такі мистецькі заходи, переконані та глядачі, і виконавці, додають ще більше зацікавленості до української культури, та роблять свій внесок у підтримку України у світі», – додали в «Голосі Америки».

Нагадаємо, посол України в США Оксана Маркарова відвідала святочну божественну літургію в Українському Православному соборі св. Андрія у Вашингтоні та привітала з храмовим святом настоятеля храму о. Володимира Штеляка.

Фото: ukrainian.voanews.com

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-